Finálová séria hokejovej Tipos extraligy pokračovala druhým zápasom, ktorý sa odohral na košickom ľade. Tentokrát však Zvolenčania vyšli gólovo naprázdno, zatiaľ čo „oceliari“ dokázali rozvlniť sieť aspoň v jednom prípade, a tak sa zrodila futbalová výhra domácich, ktorá im zaistila vedenie 2:0 v sérii.

Košičania na nič nevyčkávali a už po desiatich sekundách dal o sebe vedieť Fejes, ktorý ohrozil Trenčana strelou z pravej strany. Koncom 5. minúty sa „rytierom“ črtala príležitosť na sľubné prečíslenie, ktoré však stroskotalo na nepresnostiach a zhruba o dve minúty na to putoval na trestnú lavicu Messner. V početnej výhode sa prezentoval nádejným pokusom Fejes, v polovici tretiny však mohol pokojne otvoriť skóre zápasu Zuzin, ktorého hľadal Hecl. V druhej polovici úvodného dejstva sa hralo pomerne dlhý čas bez prerušenia, až napokon prišiel otvárací presný zásah, o ktorý sa postarali domáci „oceliari“. Prsty v ňom mali Jokeľ s Havrilom, šťastným strelcom však napokon bol Slovák, ktorý si našiel poskakujúci puk a prekonal Trenčana.

V prostrednej tretine zhruba po štyroch minútach vzplanuli vášne a až štvorica hráčov musela vychladnúť na trestnej lavici, v 27. minúte však oslabil svoj tím Šedivý a Zvolenčania išli do presilovky. Počas nej bol najbližšie ku gólu Sideroff, no Riečického v bráne Košíc podržala konštrukcia jeho svätyne a stav tak ostával nezmenený. Hostia boli blízko vyrovnania aj v 29. minúte, a to krátko pred návratom Šedivého z trestnej lavice, no Zuzin a ani Viedenský nenašli recept na košického gólmana. V závere tretiny mal vynikajúcu príležitosť Hovorka, ktorý sa ocitol zoči-voči Trenčanovi, napokon však tesne minul jeho bránu.

Hneď z úvodu tretej časti vyzval Pollock na gólovú koncovku Olssona, proti však bol hosťujúci brankár, ktorý sa zaskvel a na opačnej strane zmaril príležitosť Hecla obranca Southorn. Oceliari mali následne dvakrát príležitosť poistiť si náskok v početných výhodách, ktoré však ostali nevyužité a podobný scenár sa opakoval aj pri vylúčení Zuzina z 52. minúty. Aj napriek tomu sa však domáci hokejisti prezentovali zodpovednou defenzívnou činnosťou, vďaka ktorej ustáli aj záverečný vabank zvolenského tímu, keď to skúsili aj v hre bez brankára. Po záverečnom hvizde tak svietil na kocke v košickej Steel Aréne chudobný, priam až futbalový výsledok 1:0, ktorý však zaistil „oceliarom“ vedenie 2:0 v sérii.

Tipos extraliga – finále play-off – 2. zápas – pondelok 17.04.2023, 18.00 h – Steel Aréna

HC Košice – HKM Zvolen 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Góly: 19. Slovák (Jokeľ, Havrila)Rozhodovali: Snášel ml., Štefik – P. Jedlička, Konc ml. Diváci: 8347 (vypredané)

Zostava HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Breton, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Pollock, Fejes – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Hovorka, Havrila

Zostava HKM Zvolen: Trenčan (Paterson) – Messner, Hain, Mudrák, Rauhauser, Kubka, Hanna – Jedlička, Viedenský, R. Bondra – Zuzin, Huntebrinker, Hecl – P. Marcinek, Šiška, Csányi – Stupka, V. Fekiač, Sideroff

Tretie pokračovanie finálovej série je na programe vo štvrtok 20. apríla, tentokrát však v obrátenom garde a na domácom ľade sa tak predstavia hokejisti HKM. Úvodné buly je na programe o 18.30 h.