Futbalisti MFK Zvolen vyhrali aj tretí zápas v pozícii nováčika tretej ligy. V sobotu 26. augusta na domácom trávniku otočili hektický zápas s Veľkými Ludincami. Okrem fotogalérie vám prinášame aj vyjadrenie trénera Dušana Tótha, ktorý bol už v úvode zápasu vykázaný na tribúnu. V článku nájdete aj sumár ostatných nižších súťaží.

Približne 250 divákov určite neľutovalo návštevu stretnutia medzi Zvolenom a Veľkými Ludincami. Skóre stretnutia otvorili už v 4. minúte hostia, keď sa po centri sprava presadil pred bránou Sebastián Rák. Krátko na to odpískal hlavný arbiter David Bláha penaltu pre Veľké Ludince po súboji domáceho Samuela Molnára s hosťujúcim Michaelom Lloydom Philipom. Tréner MFK Zvolen Dušan Tóth protestoval, neodpustil si vulgarizmy, a tak ho rozhodca vylúčil. Pokutový kop premenil vo 8. minúte strelou k ľavej tyči brány domácich Peter Orávik.

Šance Zvolenčanov na obrat sa zvýšili v 28. minúte po druhej žltej, a zároveň červenej karte pre hráča hostí Sebastiána Ráka. Domáci využili početnú prevahu až po zmene strán. V 54. minúte znížil na 1:2 Matej Starší, ktorý sa tiesnený pred bránou skvele zorientoval a pätičkou poslal loptu do siete. Zvolen vyrovnal na 2:2 v 70. minúte, keď Milan Michal Sučák po rohu zľava zahranom nakrátko vystrelil zvnútra šestnástky a loptu doklepol za bránkovú čiaru Gabriel Snitka.

Domáci dokonali skvelý obrat v 77. minúte, keď kapitán Snitka premenil pokutový kop strelou k ľavej tyči brány hostí. Penaltu odpískal arbiter Bláha po faule na Staršieho. Zvolenčania už tesné vedenie ukontrolovali, a tak si ako nováčik v III. lige Západ pripísali tretiu výhru v treťom zápase. V dramatickom stretnutí ťahal rozhodca žltú kartu, okrem dvoch červených, až 13-krát. Futbalisti Zvolena sa najbližšie predstavia v utorok 29. augusta o 17.00 h v Seredi, a to v rámci dohrávaného 1. kola.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre ZVonline.sk: „Úvod bol pre nás ako zo zlého sna. Mal som zmiešané pocity aj z prvého gólu, ktorému predchádzala čistá ruka. Potom penalta, takže sme z toho boli dosť vykoľajení.  Myslím si, že ani mužstvo nevedelo ten prvý polčas nejako prijať. Po červenej karte súpera sme začali mať územnú prevahu, aj keď stále to nebolo ono. Ešte bolo na nás cítiť nervozitu a zaskočenie, lebo sme neboli zvyknutí, že vo 8. minúte prehrávame 0:2. Prestávka nám pomohla, hlavne pokiaľ ide o upokojenie hráčov. Urobil sme jednu zmenu a od úvodu druhého polčasu sme diktovali tempo. Bolo len otázkou času, kedy sa to pretaví aj do gólov. Všetkým trom našim gólom predchádzali štandardné situácie. S výsledkom a hrou v druhom polčase som spokojný. Myslím si ale, že toto nebol prvý takýto zápas. V tejto súťaži je veľmi veľa nevraživosti, nefér súbojov, akoby si tí hráči nevážili jeden druhého. Naši hráči chodia aj do roboty, majú doma rodiny, takže futbal by mal byť viac o zábave.“

Dušan Tóth o jeho červenej karte: „Tá penalta, ktorú odpískal rozhodca vo 8. minúte, bola len dorazením toho všetkého. Zakričal som niečo na neho, dal mi žltú. Potom som šiel na lavičku, prišiel znovu a žltú zmenil na červenú. Mohol som sa udržať, ale to čo predvádzal, to je na zamyslenie.“

III. liga Západ – 4. kolo – sobota 26.08.2023, 16.30 h – Zvolen

MFK Zvolen – TJ Družstevník Veľké Ludince 3:2 (0:2)

Góly: 54. Starší, 70. a 78. (pen.) Snitka – 4. Rák, 8. Orávik (pen.). ŽK: 8. V. Tóth, 31. J. Tóth, 60. Konder, 90. Sučák – 13. Rák, 20. Rédeky, 31. Baláž, 64. Domasta, 78. Krátky, 80. Šoky, 82. Pavlovič, 90. Antl. ČK: 8. D. Tóth (tréner) – 28. Rák (po druhej ŽK). Rozhodovali: Bláha – Borsányi, Uram. Diváci: 250.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – J. Tóth, Gaško, Molnár, P. Telúch ml. – Lichý (46. Sučák), Konder (66. Blahutiak), Snitka (C) (90. Muráň), Bobok (66. Štefko) – Starší (87. Pollák), V. Tóth. Tréner: D. Tóth.

Zostava TJ Družstevník Veľké Ludince: Krátky – Rédeky (28. Šoky), Philip (56. Lauko), Šútor (56. Sabo), Baláž, Timoránsky, Rák, Domasta (C), Antl, Pánsky, Orávik (72. Strákoš). Tréner: M. Pavlovič.

Kováčová má prvú výhru

Štvrtoligová Kováčová zaznamenala prvú výhru v sezóne, keď v nedeľu 27. augusta od 16.30 h na domácej pôde porazila rozdielom triedy Bešeňovú. Skóre stretnutia otvoril v 11. minúte najlepší strelec Prameňa Michal Vronský, ktorý v 27. minúte zvýšil na 2:0. Vronského striedal v závere stretnutia Peter Majerčík, ktorý stihol za svoj krátky pobyt na ihrisku zvýšiť na konečných 3:0. Kováčová odohrá nasledujúci zápas v nedeľu 3. septembra od 16.30 h na ihrisku Liptovskej Štiavnice.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 3. kolo

ŠK Prameň Kováčová – OŠK Bešeňová 3:0 (2:0)

Góly: 11. a 27. Vronský, 90. Majerčík. ŽK: 61. Janeček – 19. Baďo, 47. Janiga, 88. Baran. Rozhodovali: Belko – Šlapka, Moják. Diváci: 200.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Höger – Šuster, Janeček, J. Slovák (C), Kováč, Necpál, Eperješi (73. Melišík), Laurinc (84. Matula), Fejerčák (73. Ponický), V. Bobor (84. Kujan), Vronský (90. Majerčík). Tréner: R. Biba.

Detva prehrala v Slovenskej Ľupči

Piatoligová Detva sa v nedeľu predstavila v Slovenskej Ľupči. Hosťom sa nepodarilo skórovať a po góloch domácich z úvodu a záveru druhého polčasu prehrali 2:0. Futbalisti Detvy sa najbližšie predstavia na domácom štadióne, kde v nedeľu 3. septembra o 16.30 h privítajú Veľký Krtíš.

V. liga skupina JUH – 3. kolo

OFK Slovenská Ľupča – MFK Detva 2:0 (0:0)

Góly: 46. Kostúrik, 89. Čief. ŽK: 31. Ternuščák, 55. Mádel, 81. Riša, 89. M. Studený – 18. T. Ostrihoň, 21. Piliar, 23. J. Chabada, 61. Vilhan, 81. Ďurica, 90. Sekereš. Rozhodovali: Varga – Verdžák, Markovič. Diváci: 300.

Zostava MFK Detva: D. Ostrihoň – Piliar (46. Murín), Sekereš (C), J. Kluka, Vilhan, J. Chabada, Rapčan (72. M. Pančík), Ďurica, T. Ostrihoň (46. R. Baran), P. Kluka, Mičo (72. S. Chabada). Tréner: Z. Kamas.

Látky vyhrali aj tretí zápas

V 3. kole VI. ligy skupiny C sa nováčikovi z Látok podarilo opäť vyhrať, tentokrát 1:2 v Hrochoti, kde hrá svoje domáce zápasy béčko treťoligistu RSC Hamsik Academy. Krupina doma porazila Priechod po dvoch góloch v druhom polčase. Lovča prehrala 5:1 v Šalkovej a Hriňová doma podľahla 1:2 Hliníku nad Hronom.

Sliač dal deväť gólov, sypalo to aj Pliešovciam a Budči

V 3. kole I. triedy ObFZ Zvolen stratila prvé body v sezóne Zvolenská Slatina, ktorá doma podľahla Budči vysoko 1:6, pričom na prvom víťazstve hostí v sezóne sa hetrikom podieľal Martin Fašang. Po dvoch odohraných zápasoch má 6 bodov Sliač, ktorý uštedril Ostrej Lúke 9-gólový debakel aj vďaka piatim presným zásahom Mária Horňáka. Hetrikom sa prezentoval Róbert Elek.

Dobrá Niva bodovala naplno v Bzovíku, keď v 12. minúte otvoril skóre Peter Cibuľa a v 85. minúte zvýšil na konečných 0:2 z penalty Martin Babiak. Pliešovce doma deklasovali nováčika zo Sielnice 6:2, pričom o polovicu gólov domácich sa postaral Marek Sýkora. Všetky zápasy 3. kola I. triedy ObFZ Zvolen sa odohrali v nedeľu od 16.00 h. Program 4. kola nájdete tu.

Na úvod sezóny výhry Hontianskych Nemiec a béčka Sliača

Počas posledného augustového víkendu odštartovala sezóna v II. triede ObFZ Zvolen.

1 0 0 1 0:3 0

Sumár nižších súťaží z predchádzajúceho kola nájdete tu. Ak vás zaujíma viac informácií o zápasoch mužstiev z Banskej Bystrice a okolia, prečítajte si sumár nižších súťaží alebo sumár III. ligy Západ na BBonline.sk.