Futbalisti MFK Zvolen sú po dvoch dueloch v tretej lige bodovo stopercentní. Z ich stretnutia v Častkovciach vám prinášame fotogalériu aj hodnotenie trénera Dušana Tótha. V článku nájdete aj sumár ostatných nižších súťaží.

Futbalisti Zvolena vycestovali v sobotu na svoj prvý vonkajší zápas v III. lige Západ, keď sa o 16.30 h stretli s Častkovcami. V 32. minúte nariadil hlavný arbiter Boris Porilák penaltu pre hostí po strete stopéra domácich s Matejom Starším, ale po konzultácii s asistentom pokutový kop odvolal.

Všetko podstatné z pohľadu výsledku sa udialo v prvej 15-minútovke druhého polčasu. V 48. minúte poslal domácich do vedenia strelou bez prípravy Martin Šebek, ktorý sa presadil zvnútra šestnástky po centri z jej ľavej strany – 1:0. Zvolenčania však už v 50. minúte vyrovnali na 1:1, keď po rohovom kope z pravej strany skóroval hlavou na prednej tyči Starší.

Zverenci trénera Dušana Tótha dokonali obrat v 56. minúte zásluhou Viktora Tótha, ktorý usmernil loptu z voleja do brány z blízkosti prednej tyče po Staršieho polovysokom centri z pravej strany pokutového územia – 1:2. Častkovce mohli už v 60. minúte vyrovnať, ale Peter Sládek z pokutového kopu minul bránu.

Po penaltovom faule išiel predčasne pod sprchy Patrik Solivajs, keďže videl druhú žltú kartu v zápase. Zvolenčania však o desiatich v záverečnej polhodine tri body ubránili. Najbližší zápas odohrajú v sobotu 26. augusta od 16.30 h na domácom štadióne proti Veľkým Ludinciam.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre ZVonline.sk: „Vedeli sme o silných stránkach súpera, že sú nepríjemní, rýchli, behaví. Snažili sme sa im zobrať priestor, v úvodných minútach sme sa na nich trošku natlačili, čo nám pomohlo získať istotu. Zo zachytených prihrávok sme si vypracovali dobré príležitosti. Súpera sme skoro do ničoho nepustili, aj keď mali v prvom polčase po centri jednu šancu. Zápas sa zlomil až v druhom polčase. My sme zmenili rozostavenie, ale napriek tomu sme inkasovali hneď taký lacnejší gól. Som ale spokojný, že sme dokázali rýchlo reagovať a zápas sme otočili. Problém nastal v 60. minúte, keď náš hráč nezmyselne fauloval v šestnástke súpera a bol vylúčený. Domáci našťastie penaltu nepremenili, my sme sa potom zavreli do bloku a vyrážali sme do brejkov, po ktorých sme si dokázali vypracovať príležitosti.

Súper sa tiež dostal do dvoch vynikajúcich príležitostí, ale podržal nás brankár. Myslím si, že tú výhru sme si zaslúžili, o ten jeden gól sme boli lepší. Mrzí ma situácia z prvého polčasu, kedy rozhodca odpískal penaltu, a potom na pokyn postranného odpískal faul nášho útočníka. Bolo to pre mňa nepochopiteľné, keďže postranný rozhodca stál od toho tridsať metrov. Pokiaľ ide o dve výhry v dvoch zápasoch, tak sa priznám, že pred sezónou som nevedel, čo nás čaká. Sme síce nováčik, ale máme skúsené mužstvo, vyvážené mladými rýchlymi hráčmi. Myslím si, že v tejto kombinácii vieme zdolať každého. Verím, že na ďalší domáci zápas by mohlo prísť viac ľudí ako na prvé kolo. Samozrejme, divákov treba prilákať dobrými výsledkami.“

III. liga Západ – 3. kolo – sobota 19.08.2023, 16.30 h – Častkovce

OK Častkovce – MFK Zvolen 1:2 (0:0)

Góly: 48. Šebek – 50. Starší, 56. V. Tóth. ŽK: 32. Majkút, 43. Martišiak, 63. Mizerák, 78. Laurinec – 18. Gaško, 29. Nosko, 45. Solivajs, 90. Blahutiak. ČK: 59. Solivajs (po druhej ŽK). Rozhodovali: Parilák – Dubravec, Kardelis. Diváci: 150.

Zostava OK Častkovce: Kišac – Lopušan (64. Petráš), Halás (C), Laurinec, Mizerák, Žákech, Sládek, Šebek (64. Fako), Martišiak, Majkút (78. Novotný), Minaroviech. Tréner: R. Hodál.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – J. Tóth, Nosko, Gaško, P. Telúch ml. – Solivajs, Konder (89. Molnár), Snitka, Sučák (46. Bobok) – Starší (87. Blahutiak), V. Tóth. Tréner: D. Tóth.

Kováčová má prvý bod

Štvrtoligová Kováčová sa v nedeľu 20. augusta predstavila u nováčika z Medzibrodu. Približne 300 divákov čakalo na úvodný gól takmer hodinu hry, keď poslal hostí do vedenia ich najlepší strelec z minulej sezóny Michal Vronský. Mužstvá si však napokon body rozdelili, o čom rozhodol v 79. minúte Ivan Belluš. Prameň bude hrať najbližšie doma, keď v nedeľu 27. augusta o 16.30 h privíta Bešeňovú.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 2. kolo

TJ Sokol Medzibrod – ŠK Prameň Kováčová 1:1 (0:0)

Góly: 79. Belluš – 59. Vronský. ŽK: 65. Pipich, 90. Rajčok, 90. Bobrovský – 56. Laurinc, 58. Fejerčák, 73. Janeček, 90. Eperješi. Rozhodovali: Holas – Mózer, Hlaváčová. Diváci: 300.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Holko – Belko (C), Rajčok, Belluš, Čilík (61. Sojka), Hámorník (61. Pánik), Pipich, Samuelčík, Neušel, Kohút, Pliešovský (46. Bobrovský). Tréner: T. Dzúrik.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Höger – Šuster, Janeček, Majerčík (C), Kováč, Necpál, Eperješi, Laurinc, Fejerčák (74. Kujan), Vronský, Ponický (84. Matula). Tréner: R. Biba.

Detva doma zdolala Poltár

Piatoligová Detva hostila v nedeľu o 17.00 h na domácom štadióne Poltár. Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte, keď sa po dlhom nákope presadil v šestnástke strelou k ľavej tyči brány hostí Mark Vilhan. Poltár vyrovnal už v 23. minúte, ale Detva napokon zvíťazila 2:1, keďže v 38. minúte hlavičkoval presne po rohu z ľavej strany Peter Kluka. Futbalisti Detvy budú hrať najbližšie v nedeľu 27. augusta od 17.00 h v Slovenskej Ľupči.

V. liga skupina JUH – 2. kolo

MFK Detva – TJ Sklotatran Poltár 2:1 (2:1)

Góly: 19. Vilhan, 38. P. Kluka – 23. Horváth. ŽK: 77. J. Chabada, 80. Vilhan – 29. Slovák, 57. Ďurica. Rozhodovali: Kováč – Petrík, Debnár. Diváci: 150.

Zostava MFK Detva: D. Ostrihoň – Vilhan, J. Kluka, Sekereš (C), Ľ. Baran, J. Chabada, R. Ďurica, P. Kluka (87. M. Pančík), R. Baran (46. A. Chabada, 89. Piliar), T. Ostrihoň (46. S. Chabada), Mičo (85. Berkeš). Tréner: M. Pančík.

Látky deklasovali Krupinu

Nováčik z Látok vyhral aj svoj druhý zápas v VI. lige skupine C, keď v nedeľu doma deklasoval Krupinu 5:1. Dvakrát skóroval kapitán domácich Mário Kubiš. Lovča, ktorá je v šiestej lige taktiež nováčikom, v nedeľu na domácom trávniku uštedrila Hriňovej až hrozivý debakel 9:0, pričom hetrikom sa prezentoval Marek Hajdoni.

Sliač vyhral v Sielnici

Až na jeden duel sa 2. kolo I. triedy ObFZ Zvolen odohralo v nedeľu od 16.00 h. Sielnica, ktorá v minulej sezóne vyhrala II. triedu ObFZ Zvolen, hostila Sliač, ktorý do I. triedy vypadol zo šiestej ligy. V tomto súboji uspeli hostia, keďže ich v 17. minúte poslal do vedenia Miroslav Hanuska a v samom závere upravil na konečných 0:2 Marek Zemko.

Dobrá Niva, ktorá hrala taktiež v minulej sezóne šiestu ligu, čelila v 9. minúte proti Pliešovciam penalte, tú však Marek Sýkora nepremenil. V úvode druhého polčasu poslal domácich do vedenia Slavomír Hrčka, ale hostia vyrovnali v 70. minúte na konečných 1:1 zásluhou Mikuláša Goliana.

Budča si doma rozdelila body s Kriváňom po 6-gólovej prestrelke, pričom domáci dohrávali od 83. minúty o desiatich. Po dvoch kolách má 6 bodov na konte len Zvolenská Slatina, ktorá zvíťazila rozdielom triedy v Ostrej Lúke.

2 0 0 2 0:11 0

Sumár nižších súťaží z predchádzajúceho kola nájdete tu. Ak vás zaujíma viac informácií o zápasoch mužstiev z Banskej Bystrice a okolia, prečítajte si sumár nižších súťaží alebo sumár III. ligy Západ na BBonline.sk.