Vstup do série lepšie zvládli Zvolenčania, ktorí otočili priebeh prvého zápasu a ujali sa vedenia v sérii. Druhý duel bol rovnako vyrovnaný, no tentokrát o víťazovi museli rozhodnúť až samostatné nájazdy.

Prvé dejstvo prinieslo pod Pustým hradom výborný hokej. Skóre mohli otvoriť v 4. minúte domáci Chovan a Kováčik, obidvaja ale v dobrých príležitostiach pohoreli. Za svoje premárnené šance pykali, pretože o necelú minút chyboval ich spoluhráč Ťavoda a Radek Dlouhý z úniku prekonal MacIntyrea. Domáci však dostali možnosť na vyrovnanie, keď v 6. minúte fauloval Hecl. Najprv síce neuspel z dorážky Puliš, no zvolenská presilovka pokračovala a vyrazenú strelu Špirka dorazil za chrbát Valenta Obdržálek – 1:1. V 13. minúte prišiel ďalší nedovolený zákrok Trenčanov a domáci opäť trestali. Len päť sekúnd si na trestnej lavici odsedel Bohunický, ktorému trest skrátil presnou delovkou Peter Hraško. Na oplátku dostali výhodu presilovej hry aj hostia, no tí ju zužitkovať nedokázali. Mrzieť ich to nemuselo, pretože v 17. minúte sa spomedzi kruhov presadil Dlouhý a vyrovnal. Dukla mohla ísť aj do vedenia, no osamoteného Bezúcha vychytal MacIntyre. Posledné slovo patrilo Zvolenu, ktorý sa v 19. minúte po zlom vybehnutí brankára Valenta a presnom zakončení Puliša dostal späť na koňa.

Po päťgólovej prvej tretine si obidvaja gólmani v druhej časti zlepšili svoje štatistiky a neinkasovali ani jeden gól. Napriek tomu sa prítomní mali na čo pozerať. Už po 27 sekundách mal gól na hokejke Coffman, jeho teč ale výborným zákrokom zlikvidoval Valent. Hosťujúceho brankára nechal v 31. minúte vyniknúť aj Petr Obrdžálek, ktorý v nájazde trafil iba Valentovu lapačku. Zahanbiť sa nenechal ani Valentov náprotivok Drew MacIntyre, ktorý vymazal Mareka Hecla. V poslednej minúte už bol domáci brankár prekonaný, no gólu zabránil obranca Bokroš, ktorý odpálil puk smerujúci do siete.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky bol už Tomáš Bokroš smutným hrdinom. Po jeho faule dostali vojaci presilovú hru, ktorú zásluhou presnej strely Radivojeviča aj premenili. Stav sa vyrovnal na 3:3 a obidve mužstvá vedeli, že každá chyba už môže byť rozhodujúca. V 52. minúte mohol nakloniť misky váh na domácu stranu Tim Coffman, ktorý sa natlačil pred Valenta, no ten aj so šťastím puk dokázal prikryť. Trenčania vzápätí dostali svojho súpera do úzkych, z čoho pramenila šanca Hecla. Hosťujúci útočník bol osamotený pred bránou, no jeho zakončenie skončilo tesne vedľa. Ani 60 minút nerozhodlo o víťazovi a muselo sa ísť do predĺženia.

V ňom mohli rozhodnúť obidva celky. Najprv sa neujala strela Šišovského a v závere ani tlak Dukly, pri ktorom nemal hokejku Špirko ani MacIntyre. Nasledovali samostatné nájazdy. Prví traja strelci sa nemýlili, keď sa postupne presadili Radivojevič, Kytnár aj Marcel Hossa. V ďalších dvoch sériách však gól nepadol. Výhru hostí potvrdil Marek Hecl, ktorý v piatej sérii prekonal MacIntyrea. Trenčania tak vyrovnali stav série na 1:1.

Tipsport liga – semifinále play off – 2. zápas – Trenčín

HKM Zvolen vs. HK Dukla Trenčín 3:4 po s.n. (3:2, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 8. Obdržálek (Špirko, Steén), 13. Hraško (Špirko), 19. Puliš (Kelemen) – 5. Dlouhý (Švec, Starosta), 17. Dlouhý (Holenda), 41. Radivojevič (Sojčík), rozh. náj. Hossa. Zápas sledovalo 3673 divákov. Stav série 1:1.

Zostava HKM Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Coffman, Kytnár, Mich.Chovan – Šišovský, Špirko, Kelemen – Puliš, Steén, Obdržálek – Török, V. Fekiač, Matis – Ďaloga

Zostava HK Dukla Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Páč, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Hossa – T. Varga, Ölvecký, O. Mikula – Švec, Dlouhý, Hudec

Povedali po zápase:

Ján Pardavý (asistent trénera Dukly Trenčín): „Videli sme perfektný zápas. Do dnešného duelu sme išli s cieľom vyhrať. Aj keď sme išli do vedenia, tak domáci to ešte v prvej tretine otočili. Napriek tomu sme verili, že vyhráme. V predĺžení som videl na chalanoch, že chcú vyhrať a dnes to vyšlo. My máme náš tím postavený na odchovancoch a Hecl ukázal, že na to má. Odohrali sme tu dobrý dvojzápas. Chceli sme dve víťazstvá, no neporadilo sa nám to. Celý tím sme sa však pripravili na tento duel a zvládli sme ho.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Hokej mal svoju kvalitu, bohužiaľ, dnes to bolo so smolnejším koncom pre nás. Súper dal o jeden gól viac ako my. S jedným domácim víťazstvom nie sme spokojní.“

Séria sa teraz sťahuje pod hrad Matúša Čáka, kde sa v stredu 4. a vo štvrtok 5. apríla odohrajú ďalšie dva semifinálové zápasy. Začiatok duelov je o 18.00 hod.