V prvom semifinálovom stretnutí vyraďovacej fáze narazili hráči spod Pustého hradu na súpera z Trenčína. Oba celky sa stretli v play off po štrnástich rokoch. Do štvrťfinále postúpil Zvolen po menších ťažkostiach v Žiline 4:2 na zápasy. Naopak, hosťujúci Trenčín postúpil jasne 4:0 proti Popradu. Vzájomná bilancia oboch mužstiev nehovorila v prospech žiadneho tímu, keďže oba celky mali rovnaký počet víťazstiev.

Zápas začal s vysokým napádaním zo strany Trenčína, ktorí kazil domácim hráčom prechod cez stredné pásmo. Oba tímy nasadili rýchle tempo hry s dobrou útočnou aktivitou a veľmi málo dochádzalo k prerušeniam v zápase. V prvej desaťminútovke si celky povymieňali niekoľko nebezpečných striel, ktoré ale neskončili za chrbátom jedného z brankárov. Disciplinovanosť a bojovnosť sprevádzala hráčov aj od 10. minúty. Prvá presilovka prišla v 12. minúte po faule Dubeňa. V presilovej hre vojaci zovreli súpera v pásme ale rytieri sa početnej prevahe ubránili. Po presilovke opäť pokračovala taktická hra oboch celkov. Nenápadnú akciu hostí v 18. minúte zúžitkoval Radivojevič, ktorý otváral skóre pod Pustým hradom. Tlak Trenčína neustal a 20 sekúnd pred klaksónom už Holenda zvyšoval na 0:2.

V prostrednom dejstve tak mali rytieri čo robiť, aby dobehli dvojgólové manko. Už od úvodných minút začal Zvolen aktívnejšie v obrannom pásme hostí. Nebezpečnú strelu príklepom vyslal v 23. minúte Török, ale Valent strelu vyrazil vyrážačkou. Rytieri v druhej tretine lepšie korčuľovali a nedávali hosťom toľko voľného priestoru ako v prvej tretine. Po faule Báčika si zahrali Zvolenčania prvú presilovú hru. Rytieri sa spočiatku nevedeli nasťahovať do útočného pásma hostí. Chaos pred bránkou Valenta využil najlepšie Obdržálek, ktorý do poloprázdnej brány v 27. minúte znižoval na 1:2. Situácia sa vyvíjala aj naďalej kladne pre Zvolen, keď po neúspešnom couch challenge a faule Hudeca rytieri dostali presilovku o dvoch hráčov. Tlak Zvolenčanov v presilovke pokračoval ale početnú výhodu nevyužili. Obrovskú šancu v 34. minúte zahodili domáci, keď Coffman dobrým forčekingom posunul puk až na Chovana, ktorý netrafil poloprázdnu bránku. V 36. minúte dorazil po menšej skrumáži puk do bránky Kytnár a zápas tak znova začínal odznova.

Úspešne začal záverečnú tretinu domáci tím, ktorý sa ujal vedenia v 42. minúte po prečíslení dvaja na jedného. Tretí gól rytierov si pripísal Špirko. Po inkasovanom góle sa ujali aktivity hostia, ale Zvolenčania koncentrovanou obranou nepúšťali vojakov do vážnejších gólových zakončení. V 38. minúte mohlo byť zrovnané ale MacIntyre sa blysol krásnym zákrokom po strele Holendu z druhej vlny. Aktivita Trenčína po gólovke narastala, ale šance si domáci postrážili aj v druhej desaťminútovke. Zvolen hrozil hlavne z nebezpečných protiútokov. Ďalšie prečíslenie dvaja na jedného prišlo v 55. minúte. Gól z hokejky Kelemena poslal rytierov do dvojgólového vedenia. Štyri minúty pred koncom fauloval podrazením Török. V prvých sekundách presilovky Starosta nastrelil tyčku, ale vzápätí bol Ölvecký poslaný na trestnú lavicu. Trenčín v posledných dvoch minútach skúsil hru bez brankára. Do prázdnej bránky spečatil prvú výhru Zvolena v sérii Šišovský.

Tipsport liga – semifinále play off – 1. zápas – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Góly: 28. Obdržálek (Špirko), 36. Kytnár (Coffman, Michal Chovan), 42. Špirko (Šišovský), 55. Kelemen (Špirko), 58. Šišovský – 18. Radivojevič (Starosta, Sojčík), 20. Holenda (Bezúch). Zápas sledovalo 3452 divákov. Stav série 1:0.

Zostava HKM Zvolen: MacIntyre – Bokroš, Kováčik, Zeleňák, Hraško, Ulrych, Ťavoda, Dubeň – Coffman, Kytnár, Chovan – Šišovský, Špirko, Kelemen – Puliš, Steén, Obdržálek – Török, V. Fekiač, Matis – Ďaloga

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frűhauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Sojčík, Bezúch – Hecl, Sádecký, Hossa – T.Varga, Ölvecký, O.Mikula – Gašparovič, Dlouhý, Hudec – Deveaux

Druhý štvrťfinálový zápas sa odohrá už dnes v nedeľu 1. apríla o 18.00 hod opäť na zimnom štadióne vo Zvolene.