Po úvodnej domácej prehre v pomere 2:4 chceli zverenci trénera Podkonického zabrať naplno a stav semifinálovej série s Nitrou vyrovnať na 1:1. Druhý duel nakoniec putoval do predĺženia, v ktorom rozhodol o výhre Zvolena Milan Kytnár.

Zvolenčania zabudli na prvú prehru a do tohto stretnutia nastúpili ako vymenení. Už po troch minútach viedli 2:0. Najprv po 78-sekundách otvoril skóre Petr Obdržálek a k nemu sa vzápätí pridal aj Marcel Holovič. Ten zostal zabudnutý medzi kruhmi a vyhnal Šimbocha z bránky Nitry. Nahradil ho Hanuljak, ktorý mal o pár sekúnd plné ruky práce pri prečíslení 2 proti 1 a zakončení Zuzina. Rytieri boli pri chuti a v 7. minúte zachránila hostí žŕdka po zakončení Šišovského. Do konca prvej časti už domáci napriek tlaku a dobrým šanciam gól nepridali.

V druhej dvadsaťminútovke začala Nitra preberať iniciatívu a tlačila sa častejšie do zakončenia. V 32. minúte ale mohol zvýšiť náskok Zvolenčanov Mitchell, zastavila ho tyčka Hanuljakovej svätyne. Tento moment mrzel domácich dvojnásobne, nakoľko v 35. minúte po dobrej práci Bučeka znížil strelou z prvej Čaládi.

Tretia tretina bola nervózna na obidvoch stranách. Nitra sa snažila duel vyrovnať, v ceste im stál pozorný Skapski. Na druhej strane mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, Obdržálek ani Handlovský vo svojich šanciach nepochodili. V 56. minúte našiel Lantoši spoza brány Bučeka a ten zápas poslal do predĺženia. V ňom sa stal hrdinom Milan Kytnár, ktorý v 64. minúte nechytateľne zakončil prečíslenie 3 proti 2 a rozhodol o výhre Zvolena.

Tipsport liga – semifinále play-off – 2. zápas – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Nitra 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 2. Obdržálek (Michal Chovan, Vandane), 3. Holovič (Andrisík), 64. Kytnár (Hraško) – 35. Čaládi (Buček, McCormack), 56. Buček (Lantoši). Zápas sledovalo 3456 divákov. Stav série 1:1.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Fraser, Poyhonen, Hraško, Vandane, Ulrych, Drgoň, Zeleňák, D. Růžička – Handlovský, Kytnár, Vandas – Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek – Kelemen, Mitchell, S. Petráš – Andrisík, Holovič, Šišovský

Zostava Nitra: Šimboch (3. Hanuljak) – McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda – Majdan, M. Slovák, Blackwater – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – Pätoprstý, Bortňák, S. Buček – Fominych, Šiška, Čaládi

Séria sa na dva zápasy sťahuje do Nitry. Tretí a štvrtý semifinálový duel sú naplánované na piatok 29. a sobotu 30. marca o 18.00 hod.

Pozri aj…

FOTO+VIDEO: Zvolen zbabral druhú tretinu a v prvom semifinále podľahol doma Nitre