Po zvládnutom štvrťfinále s Budapešťou sa Zvolenu do cesty postavila Nitra. Rytieri z piatich vzájomných súbojov v základnej časti s corgoňmi trikrát vyhrali. V prvom semifinálovom stretnutí po zbabranej druhej tretine sa z výhry tešili Nitrania.

Súboj druhého tímu s tretím po základnej časti priniesol v prvej tretine svižný hokej. Otvoriť skóre mohol domáci Hraško, so zakončením z medzikružia si ale nepotykal. Na druhej strane rovnako pochodil v presilovke Kerbashian. Obidvaja brankári mali plné ruky práce aj v ďalších minútach. Do konca tretiny udržali čisté konto, nezmenila to ani strela hosťujúceho Slováka, ktorá skončila na žŕdke.

Po zmene strán prišiel výpadok domáceho tímu, ktorý za šesť minút inkasoval tri góly. Hneď v úvode nevyužil svoju šancu Vandas a z brejku udrel Blackwater, ktorému len pred pár dňami odpustila disciplinárka polovicu predchádzajúceho trestu. Chybu Skapskiho za bránkou potrestal v 23. minúte Šiška. Tretí gól Nitry pridal v presilovke po peknej kombinácii Blackwater. Zvolen sa postupne vzchopil. Dobrá príležitosť Kytnára ešte zostala nevyužitá, no v 36. minúte Mitchell v presilovej hre prekonal Šimbocha. V závere tretiny napravil svoju hrúbku gólman Skapski pri tutovke Lantošiho.

V tretej tretine domáci tlačili, vyloženú gólovú šancu si ale nevypracovali. Tá prišla až v 52. minúte, Chovan trafil iba dobre postaveného Šimbocha. V 55. minúte vykresal nádej pre Zvolen Zuzin, ktorý dotlačil puk do brány – 2:3. Zverenci trénera Podkonického vyrovnať už nedokázali, v 58. minúte navyše inkasovali gól do prázdnej brány z hokejky Blackwatera, ktorý spečatil hetrik.

Tipsport liga – semifinále play-off – 1. zápas – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Nitra 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 36. Mitchell (Vandane), 55. Zuzin – 21. Blackwater, 23. Šiška (Pätoprstý), 26. Blackwater (M. Slovák), 58. Blackwater. Zápas sledovalo 3109 divákov. Stav série 0:1.

Zostava HKm Zvolen: Skapski – Fraser, Michal Roman, Vandane, Hraško, Ulrych, Drgoň, Zeleňák – Vandas, Mitchell, Handlovský – Šišovský, Kytnár, Michal Chovan – Kelemen, Pöyhönen, S. Petráš – Zuzin, M. Halama, Obdržálek – Andrisík

Zostava HK Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Korím, Miroslav Pupák, M. Versteeg, Rais, A. Sloboda – Majdan, M. Slovák, Blackwater – Lantoši, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Hrušík, Šiška, Čaládi – Pätoprstý

Druhý zápas série je na programe v utorok 26. marca o 18.00 hod opäť vo Zvolene.