Je to tu. Jedno z najväčších leteckých podujatí Európy štartuje. Sliačske letecké dni SIAF 2012 sa svojimi atrakciami a obsadením letových ukážok dostali medzi elitu týchto podujatí a organizátori otvorene hovoria možno až o 100 tisícovej návštevnosti počas prvého septembrového víkendu.

Tak v sobotu, ako aj v nedeľu sa areál letiska otvorí už o 8.00 h, samotné letové ukážky budú začínať okolo desiatej hodiny a potrvajú zhruba do 17-tej hodiny. Na Sliači sa môžete tešiť na fenomenálnu taliansku leteckú skupina Frecce tricolori, rakúskych Flying Bulls, famózneho Zoltána Veresa, poľský Orlik Team, americký bombardér Boeing B-52 Stratofortress s neuveriteľným rozpätím krídel takmer 60 metrov, Suchoje Su-22 poľských vzdušných síl, najnovší MiG-29M2 či ďalšie lietadlá z Maďarska, Rakúska, Veľkej Británie, Nemecka, Belgicka, Holandska či Švédska a samozrejme to najlepšie z výbavy vzdušných síl Slovenskej republiky, košický Retro sky team, či legendárnu skupinu Očovskí bačovia.

Kompletné pokyny pre návštevníkov nájdete na tejto adrese… Na letecké dni sa môžete okrem vlastného automobilu dopraviť aj kyvadlovou dopravou priamo z Banskej Bystrice a tiež Zvolena, ktorá bude spoplatnená štandardným cenníkom SAD Zvolen. Cestovný poriadok kyvadlovej dopravy nájdete tu… V prípade, že sa rozhodnete na letecké dni cestovať vlastným automobilom, z odstavných parkovísk vás pred vstupy odvezie bezplatná kyvadlová doprava, rovnako potom i späť. Zároveň vám odporúčame vopred si prehliadnuť aj mapu areálu… Stiahnuť si už dnes môžete mobilné aplikácie pre smartfóny alebo iné mobilné zariadenia, ktoré budú v prípade internetového pripojenia poskytovať aj aktuálne informácie.

Piatok patril tréningom pre pilotov i mediálnym prezentáciám jednotlivých ukážok, a tak si na portáli ZVonline.sk už teraz môžete vychutnať malú fotografickú ochutnávku toho, čo nás cez víkend čaká…