Podpolianske derby sa na rozdiel od derby Trnavy so Slovanom dohralo a diváci v ňom mohli vidieť tesné, ale za to cenné víťazstvo hráčov Zvolena. Vďaka trom bodom sa im navyše podarilo odlepiť od dna tabuľky. Z tohto derby vám prinášame aj fotogalériu, ktorú nájdete na konci článku.

Kováčová sa vrátila na víťaznú vlnu, v domácom prostredí zdolala Liptovský Hrádok

Futbalisti Prameňa Kováčovej v októbri ešte neokúsili pocit výhry, po porážke z úvodu mesiaca prišiel pohárový zápas proti Slovanu a v súčte s prehrou z Kalinova z konca septembra tak ťahali trojzápasovú negatívnu sériu. Tú chceli prelomiť proti Liptovskému Hrádku, ktorý patrí medzi celky s najslabšou defenzívou v III. lige.

Ambície Kováčovej začal napĺňať v 35. minúte Vladimír Slovák, ktorý úspešne premenil nariadený pokutový kop a poslal svoj tím do vedenia. Hostia udreli v úvode druhého polčasu a zaskočili Kováčovú, keď sa im v 48. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Ilijina. Našťastie pre domácich, už o 5 minút na to im vrátil vedenie na ich stranu René Duda a tento gól bol zároveň aj rozhodujúcim. Vo zvyšnom priebehu sa už nepresadil strelecky nikto z aktérov a tri body do tabuľky si tak pripísali futbalisti Prameňa.

Podpolianske derby prinieslo prvú výhru Zvolena po vyše dvoch mesiacoch

Futbalisti MFK Zvolen vykazovali v ostatnom období zlepšenie výsledkov, ktoré však naštrbila prehra na pôde lídra tabuľky z Banskej Štiavnice. Tentokrát vycestovali zverenci trénera Tótha do neďalekej Detvy, kde na nich čakalo futbalové podpolianske derby. Hostia nemohli počítať s brankárom Sekulom, ktorý utrpel proti Banskej Štiavnici zranenie a medzi troma žrďami sa objavil iba 18-ročný Aurel Korec.

Hostia začali aktívne a aj keď tomu chýbala presnosť vo finálnej fáze, určite si dokázali vypracovať viac náznakov šancí ako domáca Detva. Vo väčšine akcií mal prsty skúsený a určite aj najlepší hráč Zvolena, Gabriel Snitka, ktorý je motorom aj mozgom hry Zvolena. V 15. minúte sa do sľubnej pozície dostával Kluka, lenže jeho úmysly zmaril faulom Kazachek a hostia mohli byť radi, že za svoj zákrok videl iba žltú kartu. Kľúčový okamih zápasu prišiel v 38. minúte, po jednom z vhadzovaní si loptu spracoval Greško, ihneď zvládol súboj, aby následne oklamal jedného z brániacich hráčov a prízemnou strelou prekonal Sekereša v bráne Detvy – 0:1. Po góle mali hráči Detvy k dispozícii dve sľubné štandardné situácie, z ktorých však gól nepadol a cez polčas tak odchádzali do kabín spokojnejší Zvolenčania.

Strelec otváracieho gólu Greško mal na kopačke aj druhý zásah, v druhom polčase prenikol sám pred bránu hostí ale v zakončení trestuhodne zaváhal. Následne sa ocitol ešte v jednej dobrej šanci, ktorú však nepremenil, a tak prišli na rad snahy Detvy o vyrovnanie. V ich hre však chýbala kvalitnejšia finálna fáza, naopak hostia zo Zvolena poctivo bránili a nepúšťali svojho súpera do vyloženejších šancí. Mladík v bráne Zvolena tak nemusel riešiť výraznejšie nebezpečenstvo a zásluhou jeho spoluhráčov mohol po stretnutí oslavovať čisté konto a zisk cenných troch bodov. Práve vďaka tomuto výsledku sa futbalisti MFK Zvolen po dlhej dobe odpútali od dna tabuľky a momentálne strácajú len 4 body na deviatu Detvu.

Dobrá Niva vyšla na Hrochoti naprázdno a prepadli sa na dno tabuľky

Futbalisti Dobrej Nivy premárnili ideálnu šancu na zisk troch bodov, vďaka čomu by udržali krok s celkami, ktoré boli pred stretnutím v tabuľke pred nimi. O osude zápasu rozhodol jediný gól, na ktorý čakali diváci až do 74. minúty. Po centri z ľavej strany sa hlavou presadil Baitar a práve táto trefa znamenala, že Hrochoť dokázala triumfovať po takmer dvoch mesiach, keď si ešte v 4. kole poradili s futbalistami Jakuba. Na svojom konte majú 6 bodov, vďaka čomu sa dostali pred svojho súpera z Dobrej Nivy.

Sielnica potrápila favorita z Látok, Sliač uštedril „kanára“ Vígľašu-Pstruši

O niečo väčšie gólovejšie hody videli priaznivci futbalu v I. triede Oblastného futbalového zväzu Zvolen. Líder tabuľky Sliač uštedril v domácom zápase proti Vígľašu-Pstruši svojmu súperovi „kanára“, pri výhre 6:0 sa hetrikom zaskvel Róbert Elek.

Na pohľad vyrovnanejší zápas odohrali futbalisti Sielnice, ktorí z pozície predposledného celku cestovali na horúcu pôdu Látok. Tie bojujú práve so spomínaným Sliačom o čelo pelotónu. Látky do polčasu vyhrávali už 2:0 a vyzeralo to na pohodovú povinnú jazdu. Hosťom zo Sielnice sa však dvomi gólmi podarilo vrátiť do stretnutia, v rozmedzí 49. až 59. minúty sa presadili Rybošovci, najprv Martin Ryboš a následne po štandardnej situácii aj Jozef Ryboš. Domáci tak museli začať odznova, čo im však nespôsobilo prakticky žiadne vrásky na čele, tromi gólmi potešili svojich priaznivcov Kortiš, Tazberík a Kubiš, v závere korigoval výsledok na konečných 5:3 hosťujúci Menyhért.