Keď organizátori spolu so zverejňovaním hlavných lákadiel začali opatrne hovoriť o možnosti prekonania hranice stotisíc návštevníkov, mnohí neverili, že by na Sliač toľko ľudí prišlo. Program sa však postupne začal napĺňať leteckými lahôdkami, ktoré prilákali návštevníkov nielen z celého Slovenska, ale aj Maďarska, Ukrajiny, Poľska či Česka. A to hovoríme len o tých, na ktorých natrafili naši redaktori.

Zatiaľ čo vlani na letecké dni na Sliači počas dvoch dní zavítalo zhruba 55 tisíc návštevníkov, v tomto roku to bol dvojnásobok, pričom vlaňajšia návštevnosť bola prekonaná už v sobotu. Organizátori dokonca na svojom oficiálnom facebooku hovoria celkovo až o takmer 115 tisícovej návštevnosti podujatia. Aj keď ani v nedeľu sa návštevníci na letisku zrovna neopaľovali, počasie prijalo podujatiu o čosi viac, než v prvý deň akcie.

Lahôdkou nedeľňajšieho programu bol mimoriadny prelet dopravného lietadla Boeing C-17 Globemaster, ktoré patrí medzi väčšie prepravné lietadlá, ale jeho rozpätie krídel je o celých pätnásť metrov menšie, než u amerického bombardéra B-52, ktorý aj v druhý deň patril medzi hlavné lákadlá statických ukážok. Medzi tie nebeské sa opäť zaradilo vystúpenie famóznych Frecce Tricolori, ale aj vzdušené súboje slovenských MiG 29, či bezmotorové predstavenie Očovských bačov. Celkovo sa na Sliači predstavilo takmer 400 účastníkov s takmer stovkou lietadiel a vrtuľníkov a celkovo sa spotrebovalo až 270 tisíc litrov leteckého paliva.

Pozrite si kompletnú foto a videoreportáž zo sobotňajšieho programu…

Všetky príspevky k Medzinárodným leteckým dňom SIAF 2012…