Od štvrtka 19. augusta do soboty 21. augusta vo Zvolene konal 23. ročník Memoriálu Pavla Zábojníka, na ktorom sa už tradične predstavili aj hokejisti Zvolena. Rytieri na tomto turnaji zdolali mužstvá GKS Tychy a UTE Budapešť. V poslednom zápase sa zrodila prehra s Donbassom Doneck.

Vo štvrtok 19. augusta od 19.00 h si hokejisti Zvolena zmerali sily s poľským tímom GKS Tychy. Hostia sa ujali vedenia v polovici prvej tretiny. Rytieri však ešte do prvej prestávky otočili stav stretnutia na 3:1, keď v presilovke vyrovnal Viedenský a strelecky sa presadili aj Marcinek s Ullym. Mužstvu Tychy vyšiel skvele štart do prostrednej časti hry, keď už v prvej minúte druhej tretiny vyrovnalo dvomi gólmi na 3:3. Následne opäť zabrali hokejisti Zvolena. V presilovke sa presadil Jedlička, ktorý potom pridal aj svoj druhý presný zásah a v 28. minúte zvýšil na 6:3 Hraško. Hostia ešte skorigovali výsledok na konečných 6:5 dvomi gólmi v početnej prevahe.

HKM Zvolen – GKS Tychy 6:5  (3:1, 3:3, 0:1)

Góly: 14. Viedenský (Ully, Roy), 18. Marcinek (Kubka, Török), 20. Ully (Puliš, Roy), 23. Jedlička (Ully, Hain), 28. Jedlička (Zuzin, Hain), 29. Hraško (Török, Marcinek) – 10. Cichy, 21. Sergushkin (Gružla, Bizacki), 21. Szczechura (Cichy) 38. Cichy (Seed), 51. Sergushkin (Pociecha, Feofanov)

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Andersons – Zuzin, Viedenský, Jedlička – Ully, Puliš, Kolenič – Marcinek, Mikúš, T. Török – Csányi, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš

Zostava GKS Tychy: Lewartowski – Seed, Kotlorz, Smirnov, Michalowski, Biro, Pociecha, Ubowski, Bizacki – Szczechura, Cichy, Mroczkowski – Sergushkin, Feofanov, Gružla – Jeziorski, Wróbel, Dupuy – Marzec, Galant, Witecki

Svoj druhý zápas na turnaji odohrali Zvolenčania v piatok 20. augusta od 19.00 h proti mužstvu UTE Budapešť. V tomto stretnutí sa strelecky presadzovali len rytieri, ktorí využili v prvej tretine dve presilovky a po góloch Sarvaša, Buyanova a Tabiho viedli po dvadsiatich minútach 3:0. V druhej tretine sa presadil len Giertl. V poslednej 20-minútovke zvýšil na 5:0 Ďuriš a gólom v oslabení spečatil stav na konečných 6:0 Murtazin.

HKM Zvolen – UTE Budapešť  6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Góly: 6. Sarvaš (Buyanov), 17. Buyanov (Lunter), 19. Tábi (Murtazin, Raniak), 36. Giertl (Duran), 51. Ďuriš, 54. Murtazin

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Raniak, Kobolka, Duran, Buyanov, Kadlečík, Nociar – Sarvaš, Giertl, Lunter – Daniš, Adamčík, Danielčák – Tábi, Murtazin, Tatár – Babeliak, Balciar, Ďuriš

Zostava UTE Budapešť: Márkus – Stadel, Pokornyi, Tanner, Gáspár, Horváth – Suter, Just, Kovács A. – Balogh, Csergö, Kovács S. – Zsigmond, Cseh, Szalmás – Banga

V sobotu 21. augusta nastúpili zvolenskí hokejisti na svoj posledný zápas na turnaji, ktorý mal úvodné buly o 17.00 h. Diváci v prvej tretine gól nevideli, no už po 43 sekundách druhého dejstva otvoril skóre Zuzin. Hráči Donbassu Doneck otočili stav zápasu ešte do druhej prestávky, keď sa presadili Peresunko a Nogachev. V tretej tretine zvýšil na 1:3 Morozov, na čo Zvolen odpovedal druhým gólom Zuzina. Posledné slovo však mali hráči Donecku, ktorí po zásahu Stefanovicha vyhrali 2:4.

HKM Zvolen – Donbass Doneck  2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Góly: 21. Zuzin (Viedenský, Jedlička), 49. Zuzin (Viedenský) – 32. Peresunko, 37. Nogachev (Sislannikovs, Morozov), 46. Morozov (Peresunko, Sakalouski), 58. Stefanovich (Lialka, Turkin)

Zostava HKM Zvolen: Rahm – Andersons, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka – Zuzin, Viedenský, Jedlička – Ully, Puliš, Kolenič – Marcinek, Mikúš, Csányi – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok – Babeliak

Zostava Donbass Doneck: Makarov – Smereck, Zhuldikov, Nogachev, Pangelov-Yuldashev, Andreikiv, Sakalouski, Grygoriev, Firsov – Sislannikovs, Biriukov, Sigarev – Stsefanovich, Turkin, Lialka – Peresunko, Zakharov, Morozov – Razumov, Butsenko, Danylenko