Hokejisti Zvolena sa v utorok 28. septembra predstavili opäť na domácom ľade, kde v rámci 3. kola Tipos extraligy privítali v prvých dvoch kolách stopercentný bratislavský Slovan. Rytieri zvládli na výbornú najmä prvú tretinu, v ktorej si vypracovali dôležitý náskok a napokon belasých porazili. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Vyše tisícka divákov vo Zvolene videla prvý gól v 7. minúte, kedy obranca rytierov Branislav Kubka vystrelil od modrej čiary a puk sa zastavil až v bránkovej sieti za Gudlevskisom. Slovan odpovedal v 11. minúte počas presilovky o dvoch hráčov. Pri ľavej žŕdke zakončoval Takáč a Rahm ešte udržal puk v hre, no dobre sa zorientoval Miroslav Preisinger, ktorý dostal puk za bránkovú čiaru, čím vyrovnal na 1:1.

Zvolenčania si prinavrátili vedenie v 14. minúte po rýchlom protiútoku, v ktorom Mikúš prihral Nickovi Saracinovi, a ten nasmeroval puk za Gudlevskisov chrbát. Jeden z kľúčových momentov zápasu prišiel v poslednej minúte prvej tretiny, kedy Juraj Mikúš vyrazil do protiútoku, dostal sa až pred brániaceho hráča hostí a presnou strelou do opačného horného rohu Gudlevskisovej bránky zvýšil na 3:1.

V úvode prostrednej časti hry bol blízko ku gólu Saracino, ktorý sa dostal pred brankára hostí, no po blafáku minul bránku. V nasledujúcich minútach sa obom mužstvám podarilo ubrániť oslabenie. V 32. minúte však rozhodcovia vylučovali na strane Slovana opäť a rytieri presilovú hru využili. V 33. minúte sa o štvrtý gól domácich postaral 18-ročný útočník Maroš Jedlička, ktorý po Viedenského umnej prihrávke poslal puk nádherne do ľavého horného rohu bránky belasých. Zvolen tak po dvoch tretinách vyhrával presvedčivo 4:1.

Slovan išiel do poslednej 20-minútovky s cieľom napodobniť posledný famózny obrat z Košíc. Po vylúčení na domácej strane hrali hostia v početnej prevahe a túto výhodu využili v 44. minúte. Bratislavčania zakombinovali v útočnom pásme a puk dostal na hokejku Andrej Golian, ktorý vypálil od modrej a prestrelil Rahma. Vo zvyšnom priebehu zápasu mohol znížiť Štajnoch, ktorý ale netečoval ideálne Takáčovu prihrávku, či Golian, ktorého strelu reflexívne zneškodnil Rahm. V samom závere zápasu ešte netrafil prázdnu bránku pri power-play súpera Puliš. Hokejisti Zvolena si tak napravili chuť po poslednej prehre s Nitrou, keď porazili na domácom ľade silný Slovan.

Tipos extraliga – 3. kolo – utorok 28.09.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Góly: 8. Kubka (J. Mikúš, Marcinek), 14. Saracino (J. Mikúš, Kubka), 20. J. Mikúš (Török, Roy), 33. Jedlička (Viedenský, J. Mikúš) – 11. Preisinger (Takáč, Harris), 45. Golian (Jääskeläinen). Diváci: 1052

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Hraško (A), Hain, Kotvan, Roy, S. Barcík, Kubka, Meliško – Zuzin (A), Viedenský, Jedlička – Ully, Puliš (C), Török – Marcinek, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš (tréner – P. Oremus)

Zostava HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Hlavaj) – Golian, MacKenzie, Sersen (C), Gachulinec, Maier, J. Valach, Štajnoch – Takáč, Harris (A), Gašpar – Yogan, Rapuzzi, Jääskeläinen – T. Matoušek (A), Preisinger, Zigo – J. Sukeľ, Kytnár, Lukošík (tréner – R. Döme)

12 HC Košice 2 0 0 0 2 5:9 0

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, kde v piatok 1. októbra o 18.00 h privítajú v rámci 4. kola Tipos extraligy Duklu Michalovce.