Hokejisti HKM Zvolen sa v nedeľňajšom siedmom kole Tipos extraligy predstavili na domácom štadióne proti Slovanu Bratislava. Na získanie bodov im nestačil ani trojgólový zápis Kyla Olsona.

Skóre otvoril už v 2. minúte obranca hostí Tomáš Královič po tom, ako bol faulovaný Jakub Minárik, no jeho následná strela sa odrazila práve k mladému obrancovi, ktorý príklepom prestrelil Pavla Kantora – 0:1. Rytieri v 6. minúte zvládli hostí zatlačiť, no pohoreli na prihrávkach a koncovke. To využili hráči z hlavného mesta, v 9. minúte navýšil ich gólové vedenie Jakub Minárik, ktorý tečoval strelu Patrika Bačika od modrej čiary – 0:2. Domáci sa, aj napriek snahe, nevedeli dostať do útočného pásma, na druhej strane musel v 11. minúte kryť nebezpečne tečovanú strelu Kantor. V 12. minúte rytieri dokázali znížiť, po prihrávke od Kristofersa Bindulisa sa po individuálnej akcii presadil Kyle Olson – 1:2. Zvolen mohol vyrovnať už o 3 minúty, pomedzi obrancov sa preštrikoval Marek Hecl, no v rozhodujúcej chvíli mu ušiel puk z čepele hokejky. Zvolen sa ku koncu prvej tretiny zvládol zodvihnúť, avšak gól ani na jednej ani na druhej strane neprišiel, a tak domáci odchádzali do šatne s jednogólovým mankom.

Do druhej tretiny vstúpili domáci tlakom, čo mohol využiť Andrej Kukuča, ktorý ale po prihrávke Alexa Mišiaka pálil len do Andreya Shutova. Slovan premárnené príležitosti potrestal v 22. minúte, keď nastrelený puk dorazil za chrbát Kantora Samuel Takáč – 1:3. O minútu neskôr skórovali hostia opäť, po ukážkovej prihrávke Liama Pecarara sa pred bránkou objavil Sena Acolatse, ktorý si blafákom vychutnal Kantora a navýšil gólový rozdiel už na tri – 1:4.

Tento gól donútil realizačný tím rytierov urobiť zmenu v bránkovisku, Kantora v ňom nahradil Tomáš Boľo. Ten sa odzačiatku nenudil a v 28. minúte čelil Mitchellovi Hoelscherovi, ktorý strieľal spomedzi kruhov, domáci brankár bol však úspešnejší. V 35. minúte sa Slovan presadil už po piaty raz, strelu Michala Sersena tečoval pred Boľom Miroslav Preisinger – 1:5. Krátko na to dokázali domáci odpovedať, ideálnu prihrávku Stanislava Grona využil vo svoj prospech osamotený Olson, ktorý sa pred bránkou nemýlil – 2:5. Zvolen opäť znížil 38 sekúnd pred druhou sirénou, keď sa do prečíslenia dostal Bindulis s Olsonom a druhý menovaný po prihrávke prepálil Shutova, čím skompletizoval hetrik – 3:5.

V 46. minúte sa po prihrávke od Radovana Bondru uvoľnil Tomáš Dudáš, ktorý mieril do pravého horného rohu, Boľo jeho pokusu odolal. Na druhej strane sa pred Shutova dostal Dávid Senčák, bratislavského brankára vyskúšal prekonať spoza bránky, avšak jeho pokus nebol úspešný. Domáci si vypracovali ďalšie šance v 49. minúte počas vlastného oslabenia, najprv minul odkrytú bránku Bondra, neskôr vychytal Jendekovu tutovku Shutov. Rytieri do konca zápasu zvládli zverencov Petra Oremusa niekoľkokrát zatlačiť, výbornú šancu v 55. minúte spálil Bondra, no na prípadné zdramatizovanie duelu to nestačilo, a tak si rytieri z domáceho zápasu odniesli ďalšiu porážku.

Hokejistov HKM Zvolen čaká najbližší zápas v utorok 8. októbra, kedy sa predstavia v Michalovciach proti domácej Dukle. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 h.

Tipos extraliga – 7. kolo – nedeľa 06.10.2024, 17.00 h – Tiposbet Aréna, Zvolen

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 3:5 (1:2, 2:3, 0:0)

Góly a asistencie: 12. Olson (Bindulis), 36. Olson (Gron, Hecl), 40. Olson (Bindulis, Kudrna) – 3. Královič (Takáč, Minárik), 9. Minárik (Bačik), 22. Takáč (Bjalončík, Minárik), 24. Acolatse (Pecararo, Hoelscher), 36. Preisinger (Sersen, Královič). Presilovky: 0/3  – 0/4. Rozhodovali: Krajčík, Novák – Pribula, Knižka. Diváci: 2360.

Zostava HKM Zvolen: Kantor (24. Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Beňo, Robertson, Sládok (A), Gron, Hudec – Kudrna (C), Olson, Hecl – Kukuča, Sheehy, Mišiak – Bondra, Marcinek, Zuzin (A) – Macek, Jendek, Senčák. Tréner: Martin Štrba.

Zostava HC Slovan Bratislava: Shutov (Andrisík) –  Bačik, Acolatse, Golian, Brincko, Sersen, Královič, Kukumberg, Maier – Murphy, Hoelscher, Pecararo – Pánik, Egle, Bakoš –  Minárik, Bjalončík, Takáč – Lukošik, Preisinger, Dudáš. Tréner: Peter Oremus.