Šieste kolo Majstrovstva regiónu – IV. ligy prinieslo derby medzi MFK Zvolen a ŠK Prameň Kováčová. Z duelu, v ktorom najtesnejším rozdielom vyhrali Zvolenčania, vám prinášame aj vydarenú fotogalériu. V sumári nižších súťaží sa dozviete aj to, ako hrali ostatné mužstvá z okolia.

Zvolenské derby sa odohralo v sobotu 10. septembra od 15.30 h. Oba celky mali za sebou dve výhry v rade, pričom Zvolenčania neprehrali štyri posledné zápasy, Kováčová tri. Podľa oficiálneho zápisu sledovalo stretnutie 370 divákov, ktorí viedli jediný gól v 20. minúte. Kapitán domácich Gabriel Snitka vysunul zo stredu ihriska na ľavé krídlo Róberta Greška, ktorý sa v šestnástke najprv zbavil jedného brániaceho hráča hostí, potom si zasekol druhého a z blízkosti pravej tyče brány Kováčovej rozvlnil sieť – 1:0.

Favorizovaní Zvolenčania už ďalšie góly nepridali, ale ani neinkasovali, takže natiahli víťaznú šnúru na 3 zápasy a sériu bez prehry na 5 zápasov. Zverenci trénera Dušana Tótha poskočili po víťaznom derby na 4. priečku tabuľky.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 6. kolo

MFK Zvolen – ŠK Prameň Kováčová 1:0 (1:0)

Góly: 20. Greško. ŽK: 8. J. Tóth, 85. Greško – 27. Paulovčík, 66. Macko, 85. Slovák. Rozhodovali: Halfar – Šlapka, Kolesnáč. Diváci: 370

Zostava MFK Zvolen: Tatár – V. Tóth, Molnár, J. Tóth, Konder, R. Greško, P. Telúch, Nosko, Snitka (C), Muráň, Starší
Tréner: D. Tóth

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Tuček – Slovák, Turák (C), Necpál, Šuster, Hámorník, Paulovčík, Bobor, Fejerčák, Vronský, Laurinc

Detva v predohrávke bodovala s Banskou Štiavnicou

Mužstvo Detvy predohralo stretnutie 6. kola V. ligy skupiny JUH proti Banskej Štiavnici už v utorok 6. septembra. Napriek prevahe hostí viedli po polčase domáci. V 43. minúte vysunul Miroslav Tužinský do šance Petra Kluku, ktorý zoči-voči brankárovi hostí rozvlnil sieť. Krátko po zmene strán pridala Detva druhý gól, keď Tužinský prestrelil brankára Banskej Štiavnice z uhla z pravej strany šestnástky. Štiavničania však v závere zápasu napokon domácu defenzívu prelomili. V 79. minúte znížil na 2:1 prízemnou strelou k ľavej tyči spoza šestnástky Lukáš Pellegrini. V samom závere vyrovnal na 2:2 z dorážky pred bránou Patrik Jacko. Cez víkend mal piatoligista z Detvy voľno.

Sliač u lídra bez šance

Mužstvo Sliača vycestovalo v nedeľu 11. septembra do Brezna, kde sa v rámci 6. kola šiestej ligy stretlo s domácim lídrom tabuľky. Hráči Brezna potvrdili rolu favorita a hosťom nič nedarovali, keď ich deklasovali 8:0. Hetrikom sa zaskvel Illia Pieshykov. Sliač je aj naďalej s jedným bodom na dne tabuľky VI. ligy skupiny C. Krupina zas doma podľahla rozdielom triedy Osrbliu a Hrochoť prehrala v derby so Sásovou ešte vyšším rozdielom. Viac o zápasoch mužstiev z banskobystrického regiónu sa dozviete v sumári nižších súťaží na BBonline.sk.

Zvolenská Slatina prišla o vedenie proti Bzovíku, Očová vyhrala derby

Šieste kolo I. triedy prinieslo v nedeľu hneď niekoľko zaujímavých konfrontácií. Zvolenská Slatina viedla proti Bzovíku po góloch Samuela Toporku a Mareka Figuru po polčase už 2:0. Druhé dejstvo však patrilo hosťom zo Bzovíka, ktorí do 51. minúty vyrovnali a v závere strhli tri body na svoju stranu.

Mužstvo Očovej sa stretlo v derby s MFK Vígľaš – Pstruša. Domáci viedli po góloch Miroslava Výboha a Marcela Bartoša 2:0 už v 13. minúte. Po hodine hry zvýšil na 3:0 Jakub Matúch. Hostia už len skorigovali stav na konečných 3:1 premenenou penaltou v podaní Radoslava Výboha.

Ostrá Lúka doma uštedrila rezerve Krupiny debakel 7:1. O góly domácich sa postarali len dvaja hráči, keď sa Peter Kollárik presadil 4-krát a Borislav Šiko pridal hetrik. Darilo sa aj Budči, ktorá zdolala Pliešovce 2:0 po góloch Mateja Fašanga a Jakuba Fašanga z druhého polčasu.

3 1 0 2 6:8 3

Sumár predchádzajúceho 5. kola nižších futbalových súťaží nájdete v tomto článku.