Máme za sebou 5. kolo nižších futbalových súťaží, v ktorom sa darilo Zvolenu aj Kováčovej. Obe mužstvá sa stretnú v derby už v najbližšom kole. Zo stretnutia MFK Zvolen v Šalkovej vám prinášame aj vydarenú fotogalériu. V sumári nižších súťaží mapujeme aj zápasy ďalších klubov z okolia Zvolena.

MFK Zvolen s presvedčivou výhrou v Šalkovej

Už v piatok 2. septembra od 19.00 h sa pod umelým osvetlením odohralo štvrtoligové derby medzi domácou Šalkovou a hosťujúcim MFK Zvolen. Zatiaľ čo domáci ešte pred stretnutím 5. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy neprehrali, Zvolenčania zaknihovali prvú výhru až v 4. kole.

Zverencom trénera Dušana Tótha vyšiel úvod zápasu na výbornú. Už v 4. minúte prenikol po pravej strane Miroslav Muráň, ktorý poslal ideálnu prihrávku pred bránu, kde poslal hostí do vedenia Róbert Greško. V 11. minúte zvýšil na 0:2 zvnútra pokutového územia Matej Starší, ktorý ťažil zo spolupráce Greška s Viktorom Tóthom. V 18. minúte už platil stav 0:3, keďže brankár Šalkovej Marek Gnida pustil za svoj chrbát druhú gólovú strelu Staršieho, ktorému priťukol loptu Viktor Tóth.

Na štvrtý gól sa čakalo až do záveru stretnutia. Ešte predtým, v 85. minúte išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy hráč Šalkovej Jozef Mesík. Napriek jednoznačnému výsledku prinieslo toto derby až osem žltých kariet, ktoré si mužstvá zhodne rozdelili. Na konečných 0:4 upravil v nadstavenom čase peknou hlavičkou po centri Greška z ľavej strany striedajúci Patrik Solivajs. Z duelu v Šalkovej, ktorý podľa oficiálneho zápisu sledovalo 200 divákov, vám prinášame aj fotogalériu.

Futbalistov Zvolena čaká najbližšie domáce derby s Kováčovou, ktoré sa odohrá v sobotu 10. septembra od 15.30 h.

Kováčová vyhrala rozdielom triedy

V nedeľu 4. septembra sa na domácom trávniku predstavili hráči Kováčovej, ktorí o 15.30 h privítali TJ Dužstevník Liptovská Štiavnica. Už v 3. minúte poslal domáci Prameň do vedenia Michal Vronský, ktorý si nabehol na zadnú tyč na center Martina Laurinca z pravej strany. V 29. minúte zachytil rozohrávku hostí Filip Fejerčák, vysunul do šance Vronského, ktorý po druhýkrát rozvlnil sieť. Približne 160 divákov napokon videlo hetrik, keď Vronský v 75. minúte zasunul loptu do brány Tornale po prieniku Laurinca po pravej strane. Prameň tak porazil Tornaľu 3:0 a pripísal si druhú výhru v rade.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 5. kolo

FK Šalková – MFK Zvolen 0:4

Zostava MFK Zvolen: Tatár – V. Tóth (74. Sudimak), Molnár, J. Tóth (61. Bobok), Kalmár (74. Konder), R. Greško, P. Telúch, Nosko, Snitka (C), Muráň (61. Solivajs), Starší (79. Sylvester)

Detva dostala v Príbelciach kanára

Futbalistom Detvy sa v 5. kole V. ligy skupiny JUH nedarilo. Aktuálne druhému celku tabuľky TJD Príbelce podľahli vonku jasne 6:0, pričom až o päť gólov domácich sa postaral Mário Kurák. Najbližší zápas odohrá MFK Detva už v utorok 6. septembra od 16.00 h proti Banskej Štiavnici.

Sliač doma nestačil na Bacúch, Dobrá Niva inkasovala šestku v Hliníku

FK Slovan Kúpele Sliač hostil v sobotu 3. septembra od 15.30 h v rámci 5. kola šiestej ligy Baúch. Hostia viedli už v 28. minúte 0:3, pričom všetky ich góly strelil Kristián Dekrét. Iskierku nádeje pre domácich vykresal v 63. minúte Marek Zemko, ktorý sa trafil do čierneho z priameho kopu. Snahu Sliača o zázračný obrat však v 77. minúte pribrzdilo vylúčenie Maroša Halaja.

V 5. kole VI. ligy skupiny C sa nedarilo ani hráčom Dobrej Nivy, ktorí inkasovali v Hliníku nad Hronom poltucet. Sliač a Dobrá Niva tak aktuálne okupujú spodné priečky tabuľky. V 6. kole privíta Dobrá Niva v nedeľu 11. septembra o 15.30 h Hriňovú, Sliač sa v rovnakom čase predstaví u lídra v Brezne.

Budča prehrala u lídra

Siedma najvyššia súťaž – I. trieda mala cez víkend na programe taktiež 5. kolo. Mužstvo Ostrej Lúky prehralo jednoznačne 5:0 v Sebechleboch, ktoré bodovali po prvýkrát v sezóne. Stožok je aj po troch odohratých zápasoch stopercentný, keď si tentokrát poradil s Budčou. Líder tabuľky pritom otáčal nepriaznivý stav 1:2. MFK Vígľaš – Pstruša ešte nebodoval, keď tentokrát doma podľahol najtesnejším rozdielom Bzovíku. Kriváň si poľahky poradil so Zvolenskou Slatinou.

3 0 0 3 0:11 0

Sielnica uspela v Hontianskych Tesároch, Rezerva Dobrej Nivy zdolala béčko Sliača

V najnižšej súťaži – II. triede sa v prvý septembrový víkend odohrali dve stretnutia. Hráči Sielnice si do 30. minúty vypracovali v Hontianskych Tesároch vedenie 0:2. Domáci síce po hodine hry znížili, ale hostia už tri body ubránili. V súboji B-tímov dvoch šiestoligistov bola úspešnejšia rezerva Dobrej Nivy, ktorá porazila béčko Sliača aj vďaka hetriku Martina Filandera.