Okrúhle výročie 55. rokov od založenia oslávi súbor galaprogramom v Divadle J.G.Tajovského vo Zvolene. Vstupenky sú stále k dispozícii v Informačnom centre Zvolen.

Galaprogramom s názvom “Päťdesiatepiate” oslávi FS Urpín už 55. výročie svojej existencie. Počas sobotňajšieho vystúpenia o 18.30 v Divadle J.G.Tajovského predstaví nielen doterajší repertoár, ale fanúšikovia folklóru, hudby a tanca sa môžu tešiť aj na premiéru nových choreografií. Lístky na predstavenie v cene 10 eur je možné zakúpiť v predpredaji v Informačnom centre Zvolen.

Vystúpenie v Divadle J.G.Tajovského je poslednou možnosťou pozrieť si galaprogram súboru pri príležitosti jeho výročia. Tri banskobystrické predstavenia v Štátnej opere sa podarilo zaplniť do posledného miesta, podobne by tomu malo byť aj v prípade zvolenského vystúpenia.

Súbor patrí k špičkovým umeleckým telesám a reprezentuje slovenský folklór na mnohých podujatiach doma i v zahraničí. Za 55 rokov svojej činnosti tanečne a hudobne spracoval folklór mnohých oblastí Slovenska. Hlavným zameraním programovej skladby súboru sú oblasti Horehronia a Podpoľania, avšak program je doplnený aj o tance z iných oblastí Slovenska, ako sú Myjava, Zemplín, Šariš, Goral a iné. Počas svojho pôsobenia uskutočnil 1780 vystúpení, navštívil 24 krajín Európy, Ameriky, Afriky a Ázie. Absolvoval 64 zahraničných zájazdov a uskutočnil 240 vystúpení v týchto krajinách.

Fotogaléria je z galaprogramu „Päťdesiatepiate“ v banskobystrickej Štátnej opere.