Komerčný článok | 27.4.2021

Finále Tipos extraligy medzi Zvolenom a Popradom povedané rečou kurzov

Už ide skutočne do tuhého. Blíži sa finále hokejovej Tipos extraligy. Stretnú sa v ňom hokejisti Popradu a Zvolena. Ani jeden z aktérov nie je výrazným favoritom, preto sa zrejme môžeme tešiť na dlhšiu sériu. Pre fanúšikov budú podstatné aj kurzy stávkových spoločností a práve na tie sa teraz pozrieme.

Tretie finále v histórii

Hovorí sa,  že „do tretice všetko dobré“. Bude to platiť aj v prípade popradských hokejistov? Kamzíkov čaká tretie finále v klubovej histórii. Z predošlých dvoch odchádzali vždy ako zdolaný celok, takže sa nemožno čudovať ich terajšiemu odhodlaniu. V roku 2006 nestačili po dramatickej sedemzápasovej bitke na Žilinu.

O päť rokov neskôr boli nad ich sily Košice, ktoré presvedčivo zvíťazili 4:1 na zápasy. Až šestica hráčov súčasného kádra sa zúčastnila aspoň jednej z predošlých finálových bitiek. O skúsenosti v popradskom tíme tak nebude núdza. A ani o vhodnú taktiku. Veď na lavičke Popradu sedí Peter Mikula – tréner, ktorý práve so Zvolenom v sezóne 2012/2013 zdvihol nad hlavu majstrovskú trofej. Aké šance má východoslovenský tím teraz?

Bookmakerom Tipsportu sa podarilo popradské šance na titul vyčísliť kurzom 1,85. Odborníci DOXXbetu to vidia podobne – 1,80 pre Poprad. Vo Fortune a SYNOT TIPe ešte tipéri nespoznali kurzy na celú sériu, pretože tá začína až vo štvrtok. Tretí najlepší tím základnej časti do nej vstúpi dvojzápasom na ľade svojho protivníka.

Šanca na tretí titul

Zvolenčania na rozdiel od svojho súpera vedia ako chutí majstrovské šampanské. V roku 2013 sa im podarilo v päťzápasovej sérii premôcť Košice. Veľmi dobre si to pamätá aj tréner Peter Mikula, ktorý už koučuje ich finálového súpera. Úplne prvý titul však získali hokejisti zo stredného Slovenska ešte v roku 2001. Vtedy po štyroch víťazných dueloch zmietli Duklu Trenčín.

V tejto sezóne vedie Zvolenčanov Peter Oremus, ďalšie známe meno zo slovenského hokejového prostredia. Skúsený lodivod sa môže spoliehať aj na služby Allana McPhersona – najproduktívnejšieho hokejistu HKM v play-off či Radovana Bondru. Ten nazbieral spomedzi Zvolenčanov najviac bodov v základnej časti.

Šance na titul vyčíslené stávkovými odborníkmi sú približne rovnaké ako v prípade Popradu, no kurzy na Zvolen sú o niečo vyššie. Napríklad v Tipsporte nájdete hodnotu 1,91. V DOXXbete až 1,98, čo už hraničí takmer s čistým zdvojnásobením vkladu.

Smerom k otvoreniu série

Úvodné buly padne vo štvrtok o 18:00 na zvolenskom zimnom štadióne. Domáci otvoria aj tretiu sériu na svojom ľade, pričom v prvom súboji uspeli v oboch predošlých vyraďovacích kolách. Po ovládnutí základnej časti si poradili s Novými Zámkami (4:0 na zápasy) a celkom hladko aj so Slovanom Bratislava (4:1 na zápasy). Jedinú prehru v play-off však zaznamenali tiež doma a to v druhom stretnutí so Slovanom. V základnej časti získali v domácich dueloch pekných 55 bodov. Aj tieto štatistiky prispeli k tomu, že kurzy odborníkov, pred prvým finálovým súbojom, prajú viac Zvolenu.

Ak napríklad podáte tiket v Tipsporte so stávkou na domácich, môžete zhodnotiť váš vklad až 2,3-násobne. V SYNOT TIPe a tiež v DOXXbete sú si bookmakeri istejší úspechom dvojnásobného majstra. Kurzy majú hodnotu 2,22, respektíve 2,25. Vo Fortune je tomu naopak. Nájdete tu suverénne najvyššie číslo – 2,33.

Aj vonku sa darí

Popradčania išli do vyraďovacej časti Tipos extraligy z tretieho miesta. Vo štvrťfinále sfúkli Detvu (4:0 na zápasy) a potom otočili priebeh semifinálovej série s Michalovcami z 0:2 na 4:2. Vďaka tomu ich čaká už zmienený tretí boj o titul v klubovej histórii. Úspešný semifinálový obrat im dodal dostatok motivácie, ktorá im na ľade Zvolenu zaiste vhodne poslúži.

Čo sa týka tohtosezónnych vzájomných zápasov, bilancia v nich je úplne vyrovnaná. Päťkrát uspeli Zvolenčania a päťkrát Popradčania. Na konci série tak určite spoznáme tím, ktorý vo vzájomných dueloch tejto sezóny bude úspešnejší. Či však Kamzici získajú šiesty skalp Zvolena v tomto ročníku už o tri dni nie je vôbec isté.

Bookmakeri v Tipsporte vyčíslili ich šance číslom 2,67. O viac ako desatinu nižší kurz vypísal SYNOT TIP (2,55). Fortuna má na víťazstvo Popradu najvyšší kurz až 2,70. V DOXXbete sa vybrali cestou hodnoty 2,60.

Finále ponúkne veľa zaujímavostí

Silní stratégovia na trénerských lavičkách, vyrovnané útočné formácie a možní reprezentanti na oboch stranách. Na zahodenie by nemali byť ani stávky na počet gólov, pričom sa celkom očakáva, že budeme vidieť aspoň štvor alebo päťgólové zápasy. Finále dokonca uvidia aj diváci priamo na tribúnach. Začína sa už vo štvrtok.