Po dramatickom úvodnom zápase semifinálovej série, ktorý vyvrcholil až v samostatných nájazdoch, bol v stredu vo Zvolene na programe druhý duel. V play-off doposiaľ nezdolaní rytieri chceli nadviazať na víťazný vstup do semifinále a ubrániť domáci ľad proti bratislavskému Slovanu aj po druhýkrát.

Slovan nastúpil do druhého zápasu so zmenou v bránkovisku. Parksa nahradil v stredu Gudlevskis, ktorý sa predviedol už v 2. minúte, keď domáci dobre zakombinovali a po Pulišovej zadovke zakončoval Nuutinen. V 9. minúte rozhodcovia po prvýkrát vylučovali a po faule Lukošíka hrali v početnej prevahe Zvolenčania. Najväčšiu presilovkovú príležitosť mal Viedenský, ktorý z prvej trafil len gólmana Slovana. V 12. minúte mali nádejnú šancu aj hostia, keď po ľavej strane unikol Gašpar. Rahm ale jeho strelu k vzdialenejšej žŕdke vyrazil a poradil si aj s následnými dorážkami belasých. V závere prvej tretiny hral Zvolen druhú presilovku, v ktorej si domáci vytvorili tlak zakončený presnou strelou švihom v podaní Juraja Mikúša. Tento gól sa však časovo do prvej tretiny nezmestil a po konzultácii s videorozhodcom bol odvolaný.

Čo sa rytierom nepodarilo v závere prvej 20-minútovky, si vynahradili v úvode druhej tretiny. V 22. minúte sa Petrovi Zuzinovi podarilo odobrať puk v útočnom pásme Ranfordovi a následne spomedzi kruhov vystreliť švihom presne. Strelec prvého gólu Zuzin sa mohol podieľať aj na ďalšom presnom zásahu, no po jeho spätnej prihrávke medzi kruhy trafil Viedenský len Gudlevskisov betón. Brankár Bratislavčanov podržal svoj tím aj v 33. minúte pri strele Ivana. V 37. minúte už zverenci Petra Oremusa zdvojnásobili svoje vedenie. Nuutinen na seba naviazal dvoch brániacich hráčov pri striedačke hostí a poslal krásnu prihrávku pred bránku, kde Allan McPherson prekonal Gudlevskisa bekhendom. Mužstvo Zvolena tak po dvoch tretinách viedlo 2:0.

Aj v úvode tretieho dejstva mali rytieri v ofenzíve mierne navrch. V 44. minúte Nuutinen opäť skvele naservíroval puk McPhersonovi, ktorý však tentokrát nezakončil gólovo. Táto dvojica opäť pohrozila hosťom v 47. minúte. McPherson najprv v nájazde Gudlevskisa neprekonal, následne prihral spätne Nuutinenovi, ktorý taktiež v šanci neuspel. Krátko na to fauloval obranca Kubka a hráči Slovana presilovku využili. Brendan Ranford napravil svoju chybu pri prvom góle rytierov, keď po Harrisovej prihrávke spoza bránkovej čiary po prvýkrát v zápase prekonal Rahma. V 50. minúte si zas na trestnú lavicu sadol Meszároš, no Zvolenčania jeho faul nepotrestali.

Belasí mohli vyrovnať v 56. minúte, keď sa na Rahma po ľavej strane rútil O’Donnell. Švédsky brankár domácich jeho pokus vyrazil a nepustil za seba ani následnú dorážku Harrisa. Bratislavčania sa v závere riadneho hracieho času pokúšali o vyrovnanie v šestici. Po faule Ivana na O’Donnella mali navyše k dispozícii presilovku. Tú Slovan aj využil, keď 32 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal svojím druhým gólom v zápase Ranford.

Podobne ako v utorok, aj v stredu išiel zápas za stavu 2:2 do predĺženia. V ňom hralo mužstvo Zvolena po faule Gašpara na Viedenského presilovku, v ktorej mal veľkú šancu Zuzin. Strelec prvého gólu rytierov dostal pred bránku ideálnu prihrávku od Nuutinena, no Gudlevskis zakročil skvele betónom. Samostatné nájazdy napokon na rad neprišli, keďže 4 sekundy pred koncom predĺženia rozhodol o výhre Slovana O’Donnell, ktorý po odraze puku od zadného mantinelu zakončil pri pravej žŕdke pohotovo a presne s hokejkou medzi vlastnými nohami.

Tipos extraliga – Kaufland play-off – semifinále – 2. zápas – 14. 4. 2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3 pp (0:0, 2:0, 0:2 – 0:1)

Góly: 22. Zuzin, 37. McPherson (Nuutinen, Viedenský) – 48. Ranford (Harris, Brodzinski), 60. Ranford (Gašpar), 80. O´Donnell (Ranford, Sersen) Stav série: 1:1.

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Meliško – R. Bondra, J. Mikúš, Kelemen – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Zuzin (A), Viedenský, Stupka – Marcinek, Tibenský, Kolenič – Jedlička (tréner – P. Oremus).

Zostava HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Parks) – Maier, J. Valach, Meszároš (A), Štajnoch (A), Sersen (C), Bačík, Brodzinski – Gašpar, Harris, O´Donnell – Šišovský, Bortňák, Ranford – Rapáč, Zigo, T. Matoušek – Urbánek, S. Petráš, Lukošík – Jendek (tréneri – R. Döme, M. Bažány).

Séria sa následne presunie do hlavného mesta. Tretí zápas tohto semifinále je na programe v sobotu 17. apríla od 18.00 h na ľade Slovana.