Presne prvého júna, na deň detí, sa otvorili brány obchodno-zábavného centra Europa Shopping Center Zvolen. Druhá časť, ktorá priamo nadviaže na prvú etapu, by sa podľa investora mala začať budovať už koncom septembra.

„Zároveň sa začne zväčšovať kruhový objazd pri parkovisku, aby sa zväčšila jeho kapacita a dopravná priepustnosť a aby mohol slúžiť už od novembra, kedy sa plánuje spustiť aj most cez Hron,“ priblížil pre ZVonline.sk generálny manažér spoločnosti VAV invest Peter Valach. Práve tá spolu s generálnym dodávateľom a takisto developerom stavby spoločnosťou INGSTEEL preinvestovala v prvej etape zhruba 27 miliónov Eur. Druhá etapa si vyžiada investíciu ďalších 20 miliónov Eur a vytvorí sa tak ďalších 10 tisíc metrov štvorcových obchodných plôch. Obe etapy prepojí spojovacia chodba, a tak bude celkovo zvolenská Europa disponovať až 22 tisícmi metrami štvorcových prenajímateľných plôch.

Prvé stavebné práce budú môcť Zvolenčania v priestore bývalého kina Mier vedľa súčasného parkoviska centra vidieť už koncom mesiaca, kedy by sa malo začať s budovaním základov druhej etapy. Od októbra sa následne začnú vŕtať pilóty a stavať skelet stavby. Jej otvorenie pôvodne investor avizoval opäť na jún budúceho roku.

Aktualizácia: Druhú etapu Europy začnú stavať až v budúcom roku