Stavba pokračovania obchodno-zábavného komplexu v bezprostrednom jadre mesta sa výrazne vzďaľuje aj pre naplánovaný archeologický prieskum. Časť z investícií druhej etapy však začína už teraz, a to v súvislosti s rozšírením kruhovej križovatky pri nedávno otvorenom moste ponad Hron.

Pôvodne investor avizoval začiatok výstavby na jeseň tohto roku, realita je ale iná. „V novembri a decembri bude prebiehať archeologický výskum, v januári sa stavba oplotí a začne sa zakladanie stavby. Momentálne sa tendrujú stavebné dodávky a dolaďujú sa úverové zmluvy,“ informovala portál ZVonline.sk Iveta Bieliková – PR manažérka spoločnosti VAV invest, ktorá je hlavným investorom komplexu. Výstavba zvolenskej Europy si dosiaľ vyžiadala zhruba 27 miliónov Eur. Stavba druhej budovy, ktorá bude o niečo menšia, si s ostatnými potrebnými investíciami vyžiada investíciu asi 20 miliónov Eur, a vytvorí tak ďalších 10 tisíc metrov štvorcových obchodných plôch. Obe etapy prepojí spojovacia chodba, čím centrum spolu poskytne až 22 tisíc metrov štvorcových prenajímateľných priestorov.

V júni otvorenom centre sú do dnešného dňa niektoré obchodné priestory prázdne. Investor ešte pred otvorením avizoval takmer stopercentnú obsadenosť, ale súčasná ekonomická situácia ovplyvnila reálny počet otvorených prevádzok. Voľné priestory sa zapĺňajú len postupne.