Železničná poliklinika neďaleko Zvolenského zámku vo Zvolene je aj naďalej na predaj. Majetok predávajú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) formou ponukového konania, pre TASR to potvrdila ich hovorkyňa Ria Feik Achbergerová.

Pripomenula, že v súčasnosti pripravujú na zverejnenie siedme kolo ponukového konania. „Doteraz nebola predložená žiadna ponuka,“ podotkla. Dodala, že ŽSR majú uzavretú nájomnú zmluvu so spoločnosťou Novapharm do 31. decembra tohto roka s opciou do 31. decembra 2023.

Podľa nej ponuku od spoločnosti Agel, ktorá má vo Zvolene nemocnicu, ani iných subjektov v rámci ukončených šiestich kôl ponukového konania neevidujú. „Ostatné varianty riešenia zatiaľ neboli bližšie diskutované. Závisia od uplatnenia alebo neuplatnenia opcie, ako aj vývoja odpredaja v ďalších kolách ponukového konania,“ vysvetlila.

Poliklinika sa nachádza v zastavanom území, v širšom centre mesta Zvolen, na Ulici Jana Jiskru. Areál tvoria tri budovy, poliklinika, rehabilitácia a trafostanica. „Dominantná je šesťposchodová budova polikliniky s menším dvorom so spevnenou plochou na parkovanie. Celková rozloha areálu predstavuje 1297 štvorcových metrov,“ uviedla hovorkyňa.

Poznamenala, že objekt v súčasnosti slúži ako zdravotné stredisko na základe stále platnej nájomnej zmluvy. „Aj po odpredaji týchto nehnuteľností bude pokračovať poskytovanie zdravotníckej starostlivosti v poliklinike,“ zhrnula s tým, že jednou z podmienok predaja je postúpenie práv a povinností z platnej nájomnej zmluvy na kupujúceho. Spomenula, že tento zvolenský areál je klasifikovaný ako prebytočný majetok Železníc Slovenskej republiky a nesúvisí s ich hlavnou činnosťou.

Ako spresnila, je to objekt železníc, ktorý v rámci racionalizácie rozsahu nehnuteľností a znižovania nákladov na správu železnice ponúkajú záujemcom. Na predaj je aj poliklinika v Košiciach.