V šiestom kole nadstavbovej časti DOXXbet ligy o postup do Fortuna ligy si futbalisti Lokomotívy Zvolen zmerali sily s rezervou Slovana Bratislava.

MFK Lokomotíva Zvolen – ŠK Slovan Bratislava B 0:1 (0:0)

Góly: 79. Kele. Zápas na banskobystrických Štiavničkách sledovalo 219 divákov.

BBO_6246
V prvom polčase spestril zápas poriadny lejak.

MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo – Starší, Daško (K), Očenáš, Fuják, Davlashelidze (46. Špilár), Dický, Sudimák (46. Slovák, 62. Vrana), Menich, Balko, Čurma.

ŠK Slovan Bratislava B: Valašík – Lády, Adilehou (75. Tichý), Kurčík, F. Molnár, Sabo (K), Kopičár, Ezeguiel (61. Petreje), Malý, Kele, Šefčík (78. Rigo).

Pod Urpínom začali lepšie Zvolenčania, ktorí sa usadili na polovici Slovana, ale výraznejšie ohroziť Valašíka sa im nepodarilo. Zato prvá šanca hostí, v ktorej sa v siedmej minúte ocitol Kele zaváňala gólom. Výdatný lejak pokropil živou vodou belasých, ktorí sa na niekoľko minút nasťahovali pred domácu bránku. Územnú prevahu však nedokázali využiť. Po prehánke začal Zvolen opäť hrať aktívnejšie, mal viac z hry, v koncovke sa im ale nedarilo podľa predstáv. V 30. minúte zlyhal v dobrej šanci Davlashelidze. Slovan sa pripomenul až v 39. minúte zásluhou Kopičára, jeho strelu z rohu päťky odvrátili na roh Jenčo s Menichom. Do vedenia mohol belasých poslať pred prestávkou hlavičkujúci Molnár, našťastie netrafil bránku.

BBO_6536
Zvolenských futbalistov prišli na Štiavničky opäť podporiť ich najvernejší fanúšikovia.

Po prestávke nastúpila Lokomotíva so zmenenou zostavou, keď Devlashelidzeho vystriedal Špilár a Slovák naskočil za Sudimáka. Slovákovi sa hneď v úvode polčasu podarilo nebezpečne ohroziť bránu hostí, jeho strela spoza šestnástky skončila po teči len tesne vedľa ľavej tyčky. Ďalej sa hral najmä medzi-šestnástkový futbal, v ktorom mala viac z hry Lokomotíva. Ku koncu sa Slovan prebral k väčšej aktivite, výraznejšiu šancu si však tiež nedokázal vybojovať. Zlomový okamih stretnutia nastal v 79. minúte, keď Balkovu hlavičku zneškodnil hosťujúci brankár a z rýchlej rozohrávky sa do brejku po pravej strane dostal Kele a chladnokrvne prestrelil domáceho brankára Jenča. Zvolen sa do konca zápasu snažil aspoň o vyrovnanie. Najväčšiu šancu mal Špilár, ktorého hlavičku vychytal hosťujúci gólman. V úplnom závere mohol ešte zvýšiť Kele, keď sa sám rútil na Jenča, ten ho však fantasticky vychytal.

Najbližší zápas odohrajú naši futbalisti už v stredu o 18:00 v Nitre a na dočasnej domácej pôde na Štiavničkách ich čaká zápas proti FK Pohronie v sobotu 14.5. o 16:30. Na zápas pôjde tak ako vždy hodinu pred stretnutím autobus zadarmo spred hotela Poľana a vstup na zápas je tiež voľný.