Štvrtý ročník festivalu dychových hudieb pod názvom Zvolenská oddychovka sa uskutoční už v nedeľu, 8. septembra na námestí SNP. Otvorenie festivalu prebehne o 14-tej hodine.

Zvolenčania si budú môcť vychutnať celkovo päť súborov, z toho štyri zo Slovenska a jeden zo susednej Českej republiky. Celým programom bude sprevádzať moderátor Jiří Helán, legenda zo sveta dychovej hudby.

Program jednotlivých vystúpení dychových zoskupení doplnia i tanečné kreácie v podaní tanečníkov z Tanečnej školy Zuzana zo Zvolena.

Návštevníci sa tak môžu tešiť napríklad na vystúpenie mažoretiek.

V rámci hlavného programu sa ako prvý predstaví Tanečný orchester Valaská, nasledovať bude DH Lúžňanka a priaznivcom dychovej hudby svoje umenie predvedie i zbor mužákov z Považskej Bystrice, Mužáci Moravia.

Tento súbor vznikol ako prvý zbor mužákov na Slovensku len v roku 2016 a zameraný je na prezentáciu tradičných moravských piesní, pričom ich repertoár pozostáva aj z piesní z Čiech, Slovenska, Chorvátska a ďalších krajín.

Zahraničným hosťom Zvolenskej oddychovky je tento rok Dechová hudba Jiřího Helána. Jiří Helán začal so spevom už vo svojich pätnástich rokoch a aktívne sa mu venuje až doteraz, pričom sa vo svojej tvorbe nevyhýba ani tanečnej muzike.

Dobrú atmosféru sa bude snažiť vytvoriť aj domáce zoskupenie DH Zvolenská kapela, ktoré je zároveň s mestom Zvolen organizátorom tohto festivalu.