Zvolenská samospráva otvára svoj úrad do neskorších pondelkových a stredajších hodín. Kým dnes je možné navštíviť úrad v prvý deň pracovného týždňa len do 15.00, po novom bude sprístupnený až do 16.30 h.

Rovnako v stredu bude otvorený do 16.30 h, teda ešte o polhodinu dlhšie, ako boli Zvolenčania zvyknutí. Počas piatkov bude možné vybaviť úradné záležitosti iba do 12.30 h. K zmenám v návštevných hodinách dôjde od pondelka, 5. februára.

Samosprávy sa vinou energetickej krízy a vysokej inflácie nachádzajú v neutešenej ekonomickej situácii. Vo Zvolene preto spúšťajú ďalšie šetrenie na energiách.

„Zavedením ‚dlhšieho‘ pondelka a stredy vychádzame v ústrety všetkým, ktorí si potrebujú vybaviť svoje záležitosti v neskorších popoludňajších hodinách. Skrátením úradných hodín v piatok bude možné vypnúť kúrenie v celej budove mestského úradu už predpoludním. Odstavené ostane až do konca víkendu, čím predpokladáme šetrenie v tisícoch eur ročne,“ vysvetľuje dôvody zmien zvolenský primátor Vladimír Maňka.

Dodal, že mesto plánuje v dohľadnej dobe zaviesť aj on-line rezervačný systém, aby si ktokoľvek mohol naplánovať čas vybavenia svojej záležitosť z pohodlia vlastného domova. Táto možnosť sa bude týkať vybraných druhov agendy, mesto bude o pripravovanom benefite pre verejnosť vopred informovať.

Zmeny stránkových hodín sa týkajú iba budovy mestského úradu. Referát správy bytov, sídliaci v budove bývalého okresného úradu, budú môcť obyvatelia navštevovať presne tak, ako boli zvyknutí doteraz.