Prvé školské zvonenie po prázdninách vyvoláva pocity radosti i nostalgie za letom. Zvolenský Klemo deň pozýva spríjemniť si náladu pestrým a veselým programom.

V pondelok 3. septembra bude na Tehelnej ulici v čase od 10.00 do 19.00 hod, sprístupnená výstava historických vozidiel a prezentácia užitočných výrobkov firmy Klemo. Pripravené budú pomôcky na pozorovanie Slnka aj výstava astronomických fotografií.

Zaujímavý program začne o 14-tej hodine. Projekt Celé Slovensko číta deťom má už tradične výborné ohlasy širokej verejnosti. Pod jeho hlavičkou tu vystúpia traja zaujímaví hostia.

Pricestuje bábkoherečka Barbora Krajč Zamišková spolu s rozprávkovou kamarátkou Analfabetou Negramotnou.

Na školskú tému budú čítať a diskutovať aj herci Ondřej Daniš a Patrícia Pivolusková. Sprievodné slovo bude mať dramaturgička Uršuľa Turčanová a prínos čítania deťom priblíži Anna Bažíková.

Návštevníkov plynulo prevedie do ďalšej témy, tentoraz zvieratkovskej, Miroslav Saniga. O 15.30 hod, zahrá Divallo Tesáre pre deti Lúčnu rozprávku a keramické práce zo šikovných rúk Adrieny Kutakovej budú vystavené od 17-tej hodiny.

Za organizovaním podujatia stojí už niekoľko rokov firma Jozef Klement, ktorého ambíciou je napĺňať Park zabudnutých susedov na Tehelnej ulici podnetnými aktivitami pre všetky vekové kategórie. Jednou z nich je aj Zvolenský Klemo deň, ktorý bude opäť otvorený pre každého záujemcu.