Zvolenčania sa aj tento rok môžu tešiť na svoj vlastný jarmok. Uskutoční sa v dňoch 13. a 14. septembra. Netradične, už v stredu a štvrtok. Po jarmočnom hodovaní si tak môžete oddýchnuť počas predĺženého sviatočného víkendu.

Zatiaľ čo v susednej Banskej Bystrici sa tradičný Radvanský jarmok koná už počas druhého septembrového víkendu, Zvolenčania sa toho svojho dočkajú hneď po pár dňoch.

Dejiskom zvolenského jarmoku sa stane už tradične pešia zóna Námestia SNP. Návštevníci tu opäť nájdu množstvo stánkov s remeselnými výrobkami aj občerstvením. Zábavné atrakcie a kolotoče budú sústredené v Hlbinách.

Jarmočenie štartuje v stredu od 10-tej hodiny, vo štvrtok budú stánky k dispozícii už od 8.00 h. Stánky sa potom každý večer zatvoria najneskôr o jedenástej večer. Vo štvrtok, 14. septembra od 17-tej do 19-tej hodiny sa o zábavu a príjemnú atmosféru postará aj kapela Zvolenskí vrchári.

V súvislosti s jarmočnými dňami nás neminú ani dopravné obmedzenia. Vylúčenie dopravy z Námestia SNP v úseku od kostola sv. Alžbety po Študentskú ulicu a z Námestia slobody v úseku od budovy MsÚ Zvolen po Námestie SNP bude dňa 13.9.2023 od 5.00 h do 14.9.2023 do 24.00 h.

Obchádzkové trasy budú vyznačené dopravnými značkami. Doprava, vrátane MHD bude presmerovaná na Ulicu M. R. Štefánika.