Začiatkom septembra sa konal Radvanský jarmok v neďalekej Banskej Bystrici a jarmočnú atmosféru si budeme môcť vychutnať opäť. Už v piatok 20. septembra totiž odštartuje Zvolenský jarmok 2019 a potrvá do soboty, 21. septembra.

Dejiskom jarmoku sa aj tento rok stane pešia zóna námestia SNP, kde návštevníci nájdu množstvo stánkov s občerstvením.

Zvolenčania si tak môžu pochutnať napríklad na tradičnom jarmočnom burčiaku, medovine alebo rôznych mäsových špecialitách.

Chýbať nebudú ani stánky s rozličnými druhmi tovarov či kolotoče v Jegorkách. O zábavu a vytvorenie skvelej atmosféry sa zas postará zvolenská kapela Nový Orfeus (N.O.5), ktorá svoj koncert odohrá počas piatkového večera so začiatkom o 20-tej hodine.

So zvolenským jarmokom je spojený aj medzinárodný festival pouličného divadla a hudby s názvom Divadelné podzámčie. Festival prebehne v piatok, 20. septembra v parku Ľudovíta Štúra v čase do 10.30 do 18.30 hod.

Dopoludnia sa ako prvé predstaví divadlo Adam s rozprávkou Čert a Káča.

Program bude následne pokračovať v popoludňajších hodinách, kedy dostane priestor Divadlo z domčeka, žiaci zo základnej umeleckej školy z Veľkého Krtíša, detský folklórny súbor Poľana a Slovenské divadlo Vertigo.

V prípade nepriaznivého počasia budú všetky predstavenia presunuté do sály Starej radnice. Presný časový harmonogram jednotlivých predstavení môžete nájsť v závere tohto článku.

Počas trvania jarmoku treba počítať aj s viacerými dopravnými obmedzeniami. Námestie SNP bude pre dopravu uzatvorené a doprava bude v dňoch 20.9. od 5.00 hod, do 22.9. do 5.00 hod, presmerovaná na ulicu M. R. Štefánika. Zástavka MHD Zlatý potok bude presmerovaná na zástavku Poľana pod zámkom, zástavky Sekier – Lipovec a Západ – Tepličky budú presmerované na zástavku ŽSR ulica M. R. Štefánika.

ČASOVÝ HARMONOGRAM FESTIVALU DIVADELNÉ PODZÁMČIE 2019

10.30 hod, Čert a káča, rozprávka – Divadlo Adam

15.00 hod, Piknik, chodúľové divadlo – Divadlo z domčeka

16.00 hod, Kľúčik, Základná umelecká škola

17.00 hod, Folklórne vystúpenie, Detský folklórny súbor Poľana

18.30 hod, Lavička, divadelné predstavenie, Slovenské divadlo Vertigo