Banskobystrický Radvanský jarmok je úspešne za nami a na Zvolenčanov čaká 16. a 17.septembra Zvolenský jarmok spojený s Divadelným podzámčím.

Mestský jarmok bude prebiehať najmä na pešej zóne Námestia SNP, ako aj na druhej strane námestia, kde bude presmerovaná autobusová doprava a linky budú premávať od 5-tej hodiny ráno 16.septembra z ulice M.R.Štefánika až do 5-tej hodiny 18.septembra. Zastávka na Zlatý potok bude v tomto čase presmerovaná na zastávku Poľana pod zámkom. Keďže kolotoče nebudú môcť využiť priestor v „jame“, kde sa momentálne nachádza stavenisko ESC, budú sa nachádzať na parkovisku pri Jegorkách.

Program Zvolenského jarmoku obohatí divadelno-hudobný festival Divadelné podzámčie, ktoré v sobotu o 10-tej otvorí v parku Ľudovíta Štúra komédia na káre z Českej republiky O princovi Bajajovi. V nedeľu sa v tom istom čase na Námestí SNP pri fontáne odohrá Historiáda, kde sa predstaví aj zvolenské zoskupenie historického šermu Ricasso. Podrobný program Divadelného podzámčia si môžete pozrieť TU.