ZVonline.sk (ŠP), TS | 8.2.2017

Zvolenský Continental bude lákať zamestnancov už aj na penzijný fond

Nemecká spoločnosť zaoberajúca sa automobilovými technológiami ohlásila vo svojom zvolenskom závode ukončenie tohtoročného kolektívneho vyjednávania.

Continental vo Zvolene plánuje tento rok zvýšiť objem výroby brzdových strmeňov a v tejto súvislosti otvárať aj nové pracovné príležitosti. Obsadzovať budú najmä pozície technologických pracovníkov, ako operátor, nastavovač, softvérový programátor, softvérový inžinier, elektrotechnický inžinier, konštrukčný inžinier, údržbár a mnoho ďalších.

continental zvolenNa súčasných i budúcich zamestnancov ale po skončení aktuálneho kolektívneho vyjednávania s odborármi a zamestnávateľom čakajú lepšie podmienky. „Cieľom závodu Continental vo Zvolene je každoročne zlepšovať podmienky našich zamestnancov, aby spoločnosť bola aj z dlhodobého hľadiska dôležitým hráčom v regióne,“ píše sa v aktuálnom tlačovom vyjadrení spoločnosti.

Firmu k tomu v rámci regiónu tlačí aj nedostatok kvalifikovaných pracovníkov z oblasti strojárstva, ktoré má jednak silnú pozíciu v regióne a zároveň zamestnancov z oblasti lákajú za lepšími podmienkami aj mnohé slovenské automobilky či ich subdodávatelia.

Continental Automotive Systems Slovakia vo Zvolene tento rok navyšuje mzdy svojich zamestnancov o 4%. V rámci kolektívneho vyjednávania v spoločnosti bolo zároveň tento rok dohodnuté zavedenie penzijného programu. Na jeho príprave spoločnosť spolupracovala s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici. V rámci neho bude zamestnávateľ zamestnancom prispievať na dôchodok až do výšky 4,5% zúčtovanej mzdy zamestnanca.