Nemecká spoločnosť zaoberajúca sa automobilovými technológiami ohlásila vo svojom zvolenskom závode ukončenie tohtoročného kolektívneho vyjednávania.

Continental vo Zvolene plánuje tento rok zvýšiť objem výroby brzdových strmeňov a v tejto súvislosti otvárať aj nové pracovné príležitosti. Obsadzovať budú najmä pozície technologických pracovníkov, ako operátor, nastavovač, softvérový programátor, softvérový inžinier, elektrotechnický inžinier, konštrukčný inžinier, údržbár a mnoho ďalších.

continental zvolenNa súčasných i budúcich zamestnancov ale po skončení aktuálneho kolektívneho vyjednávania s odborármi a zamestnávateľom čakajú lepšie podmienky. „Cieľom závodu Continental vo Zvolene je každoročne zlepšovať podmienky našich zamestnancov, aby spoločnosť bola aj z dlhodobého hľadiska dôležitým hráčom v regióne,“ píše sa v aktuálnom tlačovom vyjadrení spoločnosti.

Firmu k tomu v rámci regiónu tlačí aj nedostatok kvalifikovaných pracovníkov z oblasti strojárstva, ktoré má jednak silnú pozíciu v regióne a zároveň zamestnancov z oblasti lákajú za lepšími podmienkami aj mnohé slovenské automobilky či ich subdodávatelia.

Continental Automotive Systems Slovakia vo Zvolene tento rok navyšuje mzdy svojich zamestnancov o 4%. V rámci kolektívneho vyjednávania v spoločnosti bolo zároveň tento rok dohodnuté zavedenie penzijného programu. Na jeho príprave spoločnosť spolupracovala s Univerzitou Mateja Bela v Banskej Bystrici. V rámci neho bude zamestnávateľ zamestnancom prispievať na dôchodok až do výšky 4,5% zúčtovanej mzdy zamestnanca.