Minulý týždeň priniesol internetový portál eTrend informáciu o pripravovanom projekte nákupného centra na sídlisku Západ.

Nákupné centrum Central Park, ktoré by malo vzniknúť rekonštrukciou pôvodne nedostavaného pavilónu areálu škôlky, by chcela postaviť spoločnosť Sarvaška, s. r. o. za odhadovaných sedem miliónov eur. Vyplynulo to z dokumentov predložených na posúdenia z hľadiska dopadov na životné prostredie.

Predbežné termíny stavebných prác boli určené na máj – november 2013, pričom prevádzka polyfunkčného objektu by mohla byť odštartovaná už v decembri 2013. Dôvodom iniciatívy stavebnej aktivity je dlhodobo chátrajúca a okolie zaťažujúca stavba, ktorej územie ohraničujú ulice Nográdyho, Voljanského, Novozámocká a rieka Hron. Celkovo sa pozemok rozprestiera na ploche takmer 15-tisíc štvorcových metrov, z toho zastavaných by malo byť viac než jedna pätina metrov štvorcových.

Projekt polyfunkčnej budovy v okrajovom priestore obytnej zóny sídliska Západ by mal slúžiť najmä rezidentom. K dispozícii by mal  byť supermarket spolu s ďalšími obchodmi a službami na dvojpodlažnom móle s galériou. Súčasťou budú gastroprevádzky rýchleho stravovania, reštaurácie, lekáreň a zvažuje sa aj fitness centrum. Samostatnou súčasťou by malo byť zdravotné stredisko. Na pláne je aj multikino s trojicou kinosál, ktoré by mali dohromady pojať viac než 400 divákov. Súčasťou projektu by malo byť aj viac ako 230 parkovacích miest, z ktorých približne 90 by sa malo nachádzať v podzemí.