ZVonline.sk, VAV invest (I. Bieliková), foto: I. Golembiovský | 17.7.2012

Zvolenskú Europu navštívilo v júni viac ako štvrť milióna ľudí

Viac ako 250 tisíc ľudí prišlo do Europa Shopping Center I. Zvolen v prvý mesiac jeho fungovania. 

Rekordný počet návštevníkov sem zavítal už pri otvorení, v piatok 1. júna od 16.00 do 22.00 hodiny, to bolo osem tisíc ľudí. Počas prvého júnového víkendu navštívilo nové obchodné centrum Europa asi 31 tisíc návštevníkov. A tento trend pokračuje. „Najvyššia návštevnosť je v piatok, v sobotu, ale aj v niektorých pracovných dňoch je to viac ako 10 tisíc zákazníkov denne a to je veľmi vysoký počet s ohľadom na celé Slovensko,“ uviedol Richard Urvay, riaditeľ ESC I. ZV.

Zvolenská Europa má viac ako 50 obchodov na ploche 12 000 m2. Stáva sa miestom stretnutí Zvolenčanov vďaka službám vo vnútri centra, ale i výborným možnostiam parkovania na veľkoplošnom parkovisku i parkovisku v podzemí, ktoré sú k dispozícii bezplatne. „Väčšiu ponuku by sme privítali v segmente rýchleho občerstvenia, ostatné obchodné priestory sa postupne otvárajú,“ doplnil Richard Urvay. Najrýchlejšie si podľa jeho informácií zvykli obyvatelia a návštevníci mesta na Supermarket Tesco, denne otvorený od 7.00 do 22.00 hod. Klimatizované prostredie vo svetlých, moderných priestoroch nákupného centra, s výťahmi, travelátormi, lavičkami, v kaviarňach i reštauráciách, ponúka v horúcom letnom počasí zaujímavý priestor na oddych.

Ten Zvolenčania našli v Europa Shopping Center aj vďaka ponuke filmov v Europa Cinemas na  treťom poschodí. „Za prvý mesiac sme uviedli viac ako dvadsať nových filmov, jeden priamy prenos koncertu, ale i predpremiéru. Mimoriadnemu ohlasu sa tešia najmä 4D pohyblivé sedadlá, ktoré boli počas mesiaca takmer stále vypredané. Túto stredoeurópsku novinku si prišli vyskúšať fanúškovia filmu a technických noviniek doslova z celého Slovenska, aj z Bratislavy,“ uviedol Richard Kliment, konateľ Europa Cinemas. „V júli prichádzajú v 4D dve novinky, najnovší diel Spidermana – Amazing Spiderman a posledný diel série o Batmanovi Návrat temného rytiera, takže možno očakávať,že 4D sedadlá budú znovu vypredané.

Fotogaléria