Napriek značnému opozdeniu začiatku výstavby druhej etapy zvolenského obchodno-zábavného centra, developer nestratil záujem na jeho rozšírení.

europa scPrvý objekt Europa Shopping Center Zvolen, ktorý ponúka zhruba 12 tisíc metrov štvorcových obchodných plôch a tiež dvoj sálové multikino, otvorili ešte v júni 2012. Druhá etapa, ktorá má ponúknuť asi desať tisíc metrov štvorcových predajnej plochy, sa mala začať v priestore bývalého kina Mier stavať ešte v septembri minulého roka. Neskôr, aj kvôli archeologickému výskumu, bol začiatok  výstavby ohlásený na január 2013.

Aj keď sa stavebný ruch doteraz do lokality nevrátil, developer s rozšírením projektu stále počíta. Naďalej prebieha príprava druhej etapy stavby, ktorá sa má so súčasným objektom na prvom podlaží prepojiť spojovacou chodbou ponad cestu.

„Začiatok výstavby plánujeme v januári 2014 a ukončenie v októbri 2014 tak, aby predajcovia stihli vianočný trh,“ uviedol pre ZVonline.sk konateľ spoločnosti VAV invest Peter Valach. Developer aktuálne pripravuje úverovú dokumentáciu pre financujúcu banku a dokončuje tender na výber generálneho dodávateľa stavby. Naplno už prebiehajú aj rokovania s budúcimi nájomcami.