Zvolenskí Patriots sa po vydarenom domácom trojzápase predstavili na štadióne FC Nitra. Pozitívne naladení zo zápasu spred dvoch týždňov si chceli opäť posilniť miesto v tabuľke. Slovenská miniliga amerického futbalu mala na programe 22.apríla druhé kolo 7on7.

Prvý duel sa odohral v réžii najskúsenejšieho tímu Bratislava Monarchs a nováčika súťaže Žilina Warriors. Panovníci zdolali súpera presvedčivo 21:7, ale Žilinčania protivníka potrápili. Podobne ako vo Zvolene, zaznamenali touchdown a podarilo sa im skórovať hneď po niekoľkých útočných akciách.

Zvolen Patriots nasúpil proti domácemu Nitra Knights. Špeciálna motivácia bola na strane Nitry, keďže hrali pred domácimi fanúšikmi. Hneď v úvode sa museli zverenci trénera Alana Kosniovského  popasovať s nepríjemným faktom. Po nešťastnom úraze si vážne zranil koleno runningback Martin Badinka. Zvolenská ofenzíva utrpela, zároveň Patriots urobili dve kritické chyby, ktoré zrejme rozhodli celý zápas. V druhom polčase sa už Zvolenčania zohrali, dvakrát sa im podarilo skórovať vrátane potvrdenia za dva body. Súper sa nenechal zaskočiť a svoj náskok zvýšil ešte jednou vydarenou útočnou akciou. Zvolenčania utrpeli porážku 19:14.

Výsledky:

Nitra KNIGHTS – Bratislava MONARCHS 7:21
Zilina WARRIORS – Bratislava MONARCHS 6:31
Nitra KNIGHTS – Zvolen PATRIOTS 19:14