Jarná sezóna protagonistov amerického futbalu zo Zvolena sa začala už v apríli. Naši Patrioti odohrali už tri turnajové kolá a zabezpečili si postup do semifinále, kde zabojujú o čo najlepšie umiestnenie v rámci štyroch najlepších klubov na Slovensku. V nedeľu 29.mája sa odohralo na pôde klubu Topoľčany Kings už spomínané tretie kolo, v ktorom si Zvolenčania zmerali sily s vedúcim tímom tabuľky Bratislava Monarchs (historicky prvý klub založený na Slovensku) a domácimi Topoľčanmi.

Na úvod tvrdý oriešok, Bratislava Monarchs nastúpila aj s kanadským quaterbackom Parkersom Siemensom a ten Zvolenčanom odhalil ich najväčšie slabiny v obrane. Defenzíva Patriotov podala slušný výkon, ale nie výborný. Súviselo to aj s nie príliš vydareným striedaním a absenciou niekoľkých hráčov základnej zostavy. Nebyť chvíľkovej nepozornosti a straty koncentrácie štyri sekundy pred koncom prvého polčasu zápas mohol skončiť aj remízou. V druhom dejstve sa Patrioti prezentovali hlavne hrou vzduchom a podarilo sa im skórovať dlhou prihrávkou do endzóny na nováčika Tomáša Kosu. Ďalší priebeh zápasu už bol v réžii „Panovníkov“ a na svoje konto si pripísali ďalšie víťazstvo v pomere 14:8.

Nasledoval krátky oddych a zápasový kolotoč sa rozbehol opäť. Súperom našich Patriotov boli Topoľčany Kings, ktoré chceli nadviazať na víťazný zápas s Nitrou Knights. Zvolenčania však v poslednom zápase základnej časti neprehrali. Počas duelu jasne dominovali vo všetkých herných činostiach a hru kontrolovali. Ofenzíva Patriotov sa presadzovala útočnými akciami vzduchom ale aj po zemi a bola veľmi efektívna. „Králi“ zastavili len jeden útočný drajv Zvolenčanov, kedy sa im podarilo vyfumblovať zvolenského RB. Zvolenská defenzíva dovolila súperovi bodovo sa presadiť len dva krát. Konečný výsledok 28:13 pre Patriots.

Po turnaji sa k dvojzápasu vyjadril aj kormidelník Zvolen Patriots – quarterback Michal Marko. Všetkým hráčom sa poďakoval za predvedený kolektívny výkon a obetavosť pri zastupovaní chýbajúcich hráčov. Poďakovanie patrilo aj nováčikom: Adrianovi Šálymu (RB), Romanovi Bozalkovi (RB), Matejovi Molčanovi (WR) a Tomášovi Kosovi (WR), ktorí ukázali, že právom patria do zostavy Patriots.

Výsledky jednotlivých zápasov turnaja:
1. Trnava Bulldogs- Smolenice Eagles 32:0
2. Nitra Knights – Topolčany Kings 6:12
3. Smolenice Eagles – Bratislava Monarchs 0:28
4. Žilina Warriors – Trnava Bulldogs 8:49
5. Bratislava Monarchs – Zvolen Patriots 14:8
6. Nitra Knights – Žilina Wariors 36:7
7. Zvolen Patriots – Topolčany Kings 28:13