Cez víkend vyvrcholili finálové boje v 1. Slovenskej hokejbalovej lige – STRED a 2. Slovenskej hokejbalovej lige. V rámci finále 1. ligy na seba narazili tímy One taxi Banská Bystrica a HbK Krupina a v 2. lige sa stretli Eagles Sásová s Panthers zo Zvolena.

1 liga finale_7V prvej lige sa vo finálových súbojoch stretli tímy, ktoré o tento primát bojovali prvý krát. Napriek tomu sa však v oboch tímoch našlo množstvo ostrieľaných hráčov, ktorí sa už neraz objavili vo finálových zápasoch. Prvý zápas, ktorý je typický opatrným priebehom, vyústil do samostatných nájazdov, ktoré vyzneli v prospech Kurpiny 3:2. V druhom zápase sa hra od začiatku niesla vo vysokom tempe, pričom hlavne hráči One taxi sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a vynútiť si dodatkovú finálovú tretinu. Krupinčania si však nenachali ujsť príležitosť na svoj prvý triumf v lige a nakoniec vyhrali po zaslúženom výkone 4:2 a stali sa prvýkrát majstrami 1. ShbL – STRED.

V nedeľu sa okrem 1. miesta rozhodlo aj o 3. mieste. V súboji sa predstavili minuloroční finalisti a stálice hokejbalu z Cocra Radvaň a Bukovinka Zvolen. Výsledkom napínavého zápasu bolo víťazstvo Cocry, ktorá po bojovnom výkone vrátila Bukovinke prehru z minuloročného finále.

Následne po zápase boli udelené individuálne ocenenie pre najlepších hráčov vo všetkých kategóriach, v ktorých zahviezdil najmä Rastislav Gašpar.

Vyhodnotenie individuálnych ocenení 1.SHbL-STRED

Najlepší brankár – M. Binder (Krupina)
Najlepší obranca – M. Šavolt (OneTaxi)
Najlepší útočník – Rasťo Gašpar (Cocra)
Najlepší hráč do 20 rokov – Rasťo Gašpar (Cocra)
MVP – Rasťo Gašpar (Cocra)
Najviac bodov – Rasťo Gašpar (Cocra)
Najlepší strelec – Rasťo Gašpar (Cocra)
Najlepší nahrávač – Igor Michálek (Eagles)
Hviezda zapasov – M. Mitter (Krupina)

2 liga finale_1V druhej lige sa vo finále stretli Eagles Sásová a zvolenskí Panthers. Favoritom finálového súboja nebol ani jeden tím, a preto sa dal očakávať veľmi vyrovnaný súboj. Napriek všetkým prognózam bol prvý zápas v réžii Pantherov, ktorí ho nakoniec vyhrali 5:2 a ujali sa vedenia v sérii. V druhom zápase sa Eagles, vedomí si rizika, rozhodli vybehnúť na súpera aktívne a svoju aktivitu korunovali prvým gólom. Počas celého zápasu sa mohli spoliehať aj na kvality brankára Maroša Števáka, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jeden gól a Eagles nakoniec vyhrali 3:0. Nerozhodný výsledok série viedol k dodatočnej finálovej tretine, kde sa nakoniec prejavila väčšia šírka kádra Pantherov, ktorí nakoniec vyhrali v sérii a postúpili tak do prvej ligy. Eagles skončili na 2.mieste a 3.miesto v nováčikovskej sezóne dosiahli hráči Spartans.

Aj individuálnych oceneniach sa prejavila kvalita kádra Pantherov, kde jasne dominoval Marián Puškár.

Vyhodnotenie individuálnych ocenení 2. SHbL-BB

Marian Pu+ík+írNajlepší brankár – Maroš Števák (Eagle)
Najlepší obranca – Ján Šípoš (Springfield)
Najlepší útočník – Marián Puškár (Panthers)
Najlepší hráč do 20 rokov – Marián Puškár (Panthers)
MVP – Andy Nemček (Panthers)
Najviac bodov – Marián Puškár (Panthers)
Najlepší strelec – Marián Puškár (Panthers)
Najlepší nahrávač – Marián Puškár (Panthers)
Hviezda zápasov – Marián Puškár (Panthers)
Najlepší rozhodca – Andy Nemček