Zvolenskí mestskí poslanci budú na februárovom rokovaní voliť nového hlavného kontrolóra. Vyplýva to z programu pondelkového (6.2.) zasadnutia mestského zastupiteľstva. Voľba bude tajná.

Poslanci ju vyhlásili na vlaňajšom decembrovom rokovaní. Súčasnému hlavnému kontrolórovi Petrovi Konečnému sa skončilo funkčné obdobie 31. decembra minulého roka. Prejavil záujem o skončenie pracovného pomeru. Zanikne mu nasledujúcim dňom po voľbe nového hlavného kontrolóra.

Záujemcovia o výkon funkcie mohli podávať prihlášky do 23. januára. Všetkých pozvali na zasadnutie zastupiteľstva. Začiatok šesťročného funkčného obdobia hlavného kontrolóra je stanovený na 7. februára.

Hlavný kontrolór je zo zákona jednou z najlepšie platených funkcií v samospráve. Spolu s odmenou súčasný hlavný kontrolór mesta Zvolen poberá v hrubom približne 3255 eur mesačne.

O funkciu tak bol záujem a prihlásili sa o ňu piati uchádzači. Medzi nimi aj súčasný mestský a krajský poslanec Peter Košík (HLAS-SD, SME RODINA, SMER-SD, SNS, NK/NEKA), ktorý by v prípade zvolenia kvôli nezlúčiteľnosti funkcií ako mestský zastupiteľ skončil. Ďalšími uchádzačmi sú Jaroslav Hazlinger, Eleonóra Ježeková, Dušan Kišfaluši a Pavol Verbovský.

Zasadnutie mestského zastupiteľstva vo Zvolene sa začína v pondelok o 13.00 h. vo veľkej zasadacej miestnosti na prízemí mestského úradu. Priamy prenos bude možné sledovať online.