V strede náročného týždňa odcestovali hráči HKm Zvolen na zápas 31. kola Tipsport extraligy s reprezentačnou „dvadsiatkou“, ktorá dokázala potrápiť už nejedného favorita. 

HK Orange 20 – HKm Zvolen 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

HKM Zvolen - Orange SR 20, hokej, 24.9.2013_ 17Góly: 16. Lunter (Gašpar) – 9. Zuzin (Brabenec), 29. Chovan, 33. Brabenec (Zuzin), 35. Síkela (Jurík, Hertl), 41. Chovan (Brabenec, Pokovič)

HK Orange 20: Sabol – Luža, Predajniansky, Rusina (A), Dinda, Rosandič, Gachulinec (A), Valjent, Černák – Horanský, Kolena (C), Koyš – Rzavský, Gašpar, Lunter – Bačik, Rehák, Horvát – Tibenský, Mlynčár, Skalický

Tréner: Ernest Bokroš

HKm Zvolen: Šimko – Juraško (C), Pokovič, Hertl, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Michal Chovan, Brabenec (A), P. Zuzin – Škvaridlo, M. Jurík (A), Sikela – Čanky, Bortňák, Mančák – Urgas, V. Fekiač, Ľ. Zuzin

Tréner: Július Šupler

Rozhodca: Kubuš – Bednár, Snášel

Rozbehnutý Zvolen od začiatku nedal mladým reprezentantom šancu dostať sa na koňa a takmer k ničomu ich nepustil. Útočnú aktivitu dokázal ako prvý pretaviť do gólu v ôsmej minúte Peter Zuzin v deviatej minúte zápasu. Naši hráči naďalej s chuťou útočili, ale úder prišiel nečakane na druhej strane, keď počas vlastného oslabenia po peknej nahrávke Gašpara skóroval Mário Lunter.

V druhom polčase sa domáci hráči viac osmelili, ale Zvolen si aj napriek tomu dokázal udržať svoju prevahu. V 29. minúte vrátil juniorom požičané Michal Chovan, keď počas oslabenia HKm dokázal krásnou individuálnou akciou dostať Zvolen do vedenia. O štyri minúty neskôr využil presilovú hru Kamil Brabenec a hostia sa tak definitívne dostali na koňa. V 35. minúte pridal gól aj druhý útok zásluhou Mateja Síkelu.

Posledné dejstvo otvoril už po 47 sekundách piatym gólom Zvolena Michal Chovan po prihrávke Brabenca. Hostia po piatom góle mierne ubrali z plynu a domáci sa tak dostávali častejšie do šancí a napriek istej prehre sa ešte snažili aspoň zmierniť nepriaznivé skóre. Do konca zápasu sa však už ani jednej strane nepodarilo prekonať súperovho brankára a Zvolen tak presvedčivo vyhral ďalší zápas v rade. Už v piatok privítajú pod pustým hradom Trenčín.