V 31. kole Tipsport extraligy cestovali naši hokejisti na martinský ľad ukázať ako sa počas reprezentačnej prestávky pripravili na ďalšiu časť sezóny. Zo spočiatku priemerného stretnutia sa ku koncu stala slušná dráma, na ktorej konci sa zaslúžene tešili zvolenskí hráči. Najbližšie stretnutie sa hrá na domácom ľade keď hostíme Skalicu, ktorá dnes prehrala doma s Nitrou 4:5 po predĺžení.

MHC Mountfield – HKm Zvolen 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

il. foto: Ivan Golembiovský

Góly: 31. J. Markovič (P. Galamboš), 45. F. Mace (M. Vyyborny, M. Ižvolt), 59. Adam Drgoň (Markovič J.) – 13. O. Otčenáš (L.Jurík), 24. M. Leskovjanský, 44. M. Vantroba (M. Čurilla, K. Brabenec), 47. V. Baláž (Jurík M., Jurík L.)

MHC Mountfield: Šimko (Dzubina) – Matejka, Výborný – Drgoň, Mocek – Zukal, Brcko – Tupý, Vartovník – Markovič, Galamboš, Važan – Kriška, Škoda, Šišovský – Macejka, Ižvolt, Sobota – Cíger, Zeliska, Škumát

HKm Zvolen: Sáblík (Škrečko) – Ťavoda, Ďaloga – Vantroba, Juraško – Mucha, Hraško – Korhonen, Pokovič – Otčenáš, Jurí Lukáš, Baláž – Slovák, Brabenec, Čurilla – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Leskovjanský, Jurík Milan, Sikela

V priemernom extraligovom stretnutí boli od začiatku lepší hostia. Domáci nedokázali nič zaujímavé vymyslieť ani počas vylúčenia Lukáša Juríka v štvrtej minúte hry. Veľké šance nevyužili ani Škvaridlo a neskôr v obrovskej šanci zlyhal Šimko. V trinástej minúte otvoril skóre zápasu Ondrej Otčenáš, ktorý sa najlepšie zorientoval pred brankárom domácich po strele Lukáša Juríka. Martinčania sa pokúšali viac útočiť, ale to by nesmel stáť v bráne výborný Sáblik.

V druhej tretine potrebovali zvolenskí hráči len tri minúty na strelenie ďalšieho gólu. Po obrovskom kikse domáceho brankára, keď zbytočne vykorčuľoval z brány, trestal Matúš Leskovjanský. Nasledujúce minúty dali opäť vyniknúť zvolenskému brankárovi, ale v 31. minúte sa ho domácim predsalen podarilo prekonať. Po výbornej prihrávke Galamboša dal prvý gól domácich kapitán Jaroslav Markovič. Zvyšok tretiny bol neuveriteľne rozkúskovaný. Niektoré verdikty hlavného rozhodcu boli pre domácich fanúšikov neprijateľné a mali sme možnosť vidieť aj vykázanie dívaka zo štadióna.

Zvolenčania v 44. minúte ukážkovo využili presilovku Miroslavom Vantrobom. Len minútu potom kontrovali domáci hráči zásluhou Filipa Macejka po nádhernej kombinácii s Výborným a Ižvoltom. Už o dve minúty sa však zvolenským hráčom podarilo opäť zvýšiť o dva góly vďaka gólu Vladislava Baláža. Martinčanom postupne dochádzali sily a okrem jednej veľkej šance nič neukázali. Tri minúty pred koncom, keď im už bolo jasné že prehru neodvrátia, vyprovokovali hromadnú bitku, po ktorej mali domáci možnosť hrať presilovku 5:3. Adamovi Drgoňovi sa podarilo v 59. minúte dať kontaktný gól a vzápätí si domáci zobrali oddychový čas. Nasledovala presilovka o jedného hráča, ktorú domáci využili na power-play 6:4, počas ktorej vylúčil rozhodca za vyhodenie puku Lukáša Juríka. Martinu sa však nepodarilo využiť ani power-play 6:3 a tak sa z víťazstva tešili naši chlapci.