Dopravní policajti zo Zvolena v pondelok, 4. septembra v ranných hodinách dohliadali na bezpečnosť chodcov na ulici Janka Jesenského. Počas hliadkovej činnosti si všimli vozidlo, ktoré zišlo z cesty.

Vozidlo pri tom následne narazilo aj do stĺpu pouličného osvetlenia. „Toto sa udialo len pár desiatok metrov od nich, a tak pribehli k vozidlu a zistili, že vodičovi prišlo nevoľno a dusí sa. Na pomoc im vtedy prišla aj ďalšia hliadka Obvodného oddelenia PZ vo Zvolene, ktorá práve prechádzala okolo. Okamžite mu uvoľnili bezpečnostný pás a spoločne ho vytiahli z vozidla. Uložili ho na bezpečné miesto do stabilizovanej polohy,“ informovalo o udalosti Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Policajti ihneď privolali na miesto rýchlu zdravotnú pomoc. „Do jej príchodu jeden z členov riadil dopravu, kým druhý pomáhal kolegom s vodičom, ktorý bol v tvári celý modrý, mal kŕče a v okolí úst sa mu tvorila krvavá pena. Do príchodu záchranky kontrolovali jeho vitálne funkcie. Následne si 42-ročného vodiča prevzala do opatery posádka rýchlej zdravotnej pomoci,“ doplnila polícia.

Príslušníci zvolenskej dopravnej polície tak boli ako sa hovorí v správny čas na správnom mieste. Ich pohotovou reakciou pomohli človeku po akútnom zhoršení zdravotného stavu.