V piatok 17.júna sa na námestí predstavili džezoví umelci z rôznych kútov Slovenska a Česka. Ako prvé sa predviedli štyri dievčatá, ktoré tvoria zoskupenie Sweet Little Chicks. Pochádzajú zo Zvolena a študujú na súkromnej základnej umeleckej škole. Na kontrabase ich sprevádzal Pavol Šlosár z Prahy. Spolu predviedli swingové skladby zo 40. a 50. rokov minulého storočia. Druhí účinkujúci boli bluesoví majstri Beňa a Ptaszek. Pre publikum zahrali pravý mississippský blues. O tom, že Ľuboš Beňa je kvalitný hudobník, svedčí jeho hudobno- akademický pobyt v Amerike. Ako predposledné sa ukázalo banskobystrické trio Nothing but swing so sólistom Štefanom Čemanom, ktorý onedlho oslávi okrúhlu sedemdesiatku. Ich hudba vychádza z 50. a 60. rokov a stojí na klasických džezových základoch. Posledné vystúpilo David Dorůžka trio. Je to pražské zoskupenie okolo gitaristu svetových rozmerov, Davida Dorůžku. Jeho druhé CD z roku 2008 získalo cenu Anděl za najlepší džezový album roka.

Skvelé počasie a atmosféra sprevádzali celý priebeh Jazzového námestia. „Najviac sa mi páčili dievčatá Sweet Little Chick, ich hlasy zneli spolu úžasne a aj hudba bola skvelá, taká tanečná,“ hodnotí diváčka. Swingová hudba zlákala aj malé tanečníčky, ktoré pod pódiom predvádzali vlastné vystúpenie.

Korene džezu siahajú do 19. storočia. Po zrušení otroctva priniesli africkí černosi do hudby svojské prvky. Prvou legendou v USA sa stal Buddy Bolden. Hrával v New Orleans, „kolíske džezu“. Na Slovensku sa džez rozvíjal až po prvej svetovej vojne. Slovenským stelesnením džezovej muziky je Siloš Pohánka. Pôsobil ako člen Slovenskej filharmónie, Tanečného orchestra bratislavských vysokoškolákov a v ďalších iných. Založil Dixieland, prvú profesionálnu skupinu tanečného džezu.