Štyri júnové nedele v centre Zvolena sa budú niesť v znamení zvierat, športu, muzikálu, ale aj hudby a tanca. Najbližšia nedeľa (6. jún) priláka najmä milovníkov psov.

Piaty ročník podujatia Korzo v znamení zvierat ponúkne bohatý program, v ktorom nebudú chýbať rôzne psie triky, ukážky práce záchranárskych psov či ukážky poslušnosti, pričom k dispozícii bude aj salón pre psov.

Na podujatie každoročne prichádzajú so svojimi zvieracími miláčikmi viaceré občianske združenia zo Zvolena, Banskej Bystrice a okolia. Tento rok potvrdili účasť OZ Zvieratko SK, OZ Bláznivý zverinec, OZ Túlavá labka, OZ Labka pomoci, OZ Bulteriér rescue Slovakia a Malkia Park. V sprievodnom programe vystúpia Jaro Filip Tribute Band a Divadlo Zelienka, deti určite potešia aj tvorivé dielne a maľovanie na tvár. Moderátorkou prvého tohtoročného korza je Jana Hospodárová.

POKUS O ZÁPIS DO KNIHY SLOVENSKÝCH REKORDOV

Jubilejný ročník obľúbeného podujatia Korzo v znamení zvierat však bude výnimočný aj pokusom o vytvorenie nového slovenského rekordu: Najviac účastníkov, ktorí kŕmili kalifornské dážďovky. Zápis do Knihy slovenských rekordov iniciovala spoločnosť Envi-CARE GR, s.r.o.,  ktorá má ekologické zameranie a jej zamestnanci sa ekologicky správajú aj v súkromí.

Jednou z ich ekologických záľub je kompostovanie pomocou kalifornských dážďoviek v byte, čím sa predchádza vzniku biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu, ktorého zber a zhodnotenie sú pre mestá a obce povinné a finančne sú veľmi nákladné. A s ukážkou domáceho kompostovania obohatia pracovníci Envi-CARE GR tento ročník Korza. Všetci návštevníci, ktorí prídu do stánku spoločnosti, sa nielenže dozvedia zaujímavosti o domácom vermikompostovaní, ale  môžu tiež nakŕmiť dážďovky, postarať sa o ne a tak prispieť k úspechu nového slovenského rekordu: Najviac účastníkov, ktorí sa starali o dážďovky.

Pokus je oficiálne prihlásený a svoju účasť prisľúbil aj komisár slovenských rekordov. V prípade úspechu bude oficiálne vyhlásený nový slovenský rekord (cca o 19.40 hod, na pódiu). Keďže takýto zápis Kniha slovenských rekordov neeviduje, pôjde o rekord ustanovujúci a rekord tiež bude vedený v osobitnej kategórii environmentálne čistých rekordov.

KORZO V ZNAMENÍ ZVIERAT Z ROKU 2020