V závere septembra sa v českom Přelouči uskutočnil posledný zo série turnajov v minihokejbale žien, ktoré organizuje Východočeský hokejbalový zväz.

Na predchádzajúcom turnaji, ktorý sa konal v Českej Třebovej, uhrali zvolenské dievčatá prvé miesto a nádej na zisk celkového prvenstva bola vysoká. Bryndziarky si teda neváhali vziať dovolenky a za vytúženým úspechom precestovať viac ako 400 km.

zhkm-zvolenPrvým súperom boli hráčky Svítkova. Zvolenčanky sa rozbiehali pomalšie, no gól Hrčkovej zo 4.minúty im mierne pomohol. Stupňujúci sa tlak súperky využili, keď nariadené trestné strieľanie využila ich kapitánka. Bojovalo sa o každú loptičku a až necelú minútu pred koncom rozhodla o víťazstve Zvolenčaniek Hrčková.

V druhom zápase si Zvolenčanky skrížili hokejky s domácimi hráčkami. Našim vstup do zápasu vyšiel na výbornú, už v piatej sekunde sa strelecky presadila Ivanová, ktorá sa o pár sekúnd z gólu radovala opäť. Po pol minúte teda hráčky spod Pustého hradu viedli už 2:0. Zápas sa vyrovnal, čoho výsledkom bolo zníženie súpera na rozdiel jedného gólu. Po prestávke však začal zvolenský stroj opäť fungovať a v priebehu troch minút sa strelecky presadila Trenčanová, Ivanová a Hrčková. Zápas sa teda skončil výsledkom 5:1.

Ďalším súperom bola Česká Třebová, ktorá bryndziarkam v doterajšom priebehu turnajov robila najväčšie problémy. Vstup do zápasu bol priam ukážkový, keď gól vsietila hneď v prvom striedaní Sakalíková. Tlak Zvolenčaniek neustával a občasné strelecké pokusy súpera likvidovala výborne chytajúca Tišťanová. Prevahu postupne svojimi gólmi potvrdili Lamperová a Sakalíková.
Posledným súperom v základnej skupine boli hokejbalistky Letohradu. Skóre otvorila už po jedenástich sekundách opäť Ivanová. Aj napriek množstvu šancí sa Zvolenčankám podarilo premeniť iba dve a to z hokejok Ivanovej a Lamperovej. Tišťanová si udržala ďalšie čisté konto a svoju nepriestrelnosť si chcela udržať vo finálovom zápase.

Posledným krokom v boji o prvé miesto a zároveň získanie putovného pohára bol finálový zápas s hráčkami zo Svítkova, s ktorými naše dievčatá vo finále už raz prehrali a túto chybu nechceli zopakovať. Súper odolával do druhej minúty, keď sa strelecky presadila kapitánka Trenčanová. Češky sa snažili zmazať jednogólové manko, proti boli obetavé hráčky Zvolena. Druhý gól pridala v 6.minúte Časnochová a tlak súpera mierne poľavil. Bodku sa skvelým výkonom dala brankárka Tišťanová, ktorá využila skvelé clonenie Časnochovej a mohla sa radovať zo streleckého úspechu. Po víťaznom finále zaznel z úst Bryndziarok aj známy „Macejko“ a radostné oslavy sa mohli začať.

Cesta za ziskom titulu bola náročná, Zvolenčanky začínali v slabšej skupine, z ktorej sa ihneď prebojovali medzi elitu. V skupine A zaváhali iba raz, keď podľahli Svítkovu. Túto prehru im teraz vrátili a okrem toho dokázali dvakrát zdolať Českú Třebovú. Okrem pohára za víťazstvo na turnaji v Přelouči si dievčatá domov doniesli aj putovný pohár ako najlepší tím sezóny.