Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene pozýva v utorok, 14. mája na program pri príležitosti životného jubilea vzácnej herečky Magdy Matrtajovej. Program začne o 17-tej hodine a uskutoční sa v priestoroch štúdia DJGT.

Magda Matrtajová je spolupútničkou divadla už od jeho prvej sezóny. Divadlom dýcha a žije celý svoj život. Stalo sa jej druhým domovom a spolu s elánom či odhodlaním vstupovala do každého tvorivého procesu, pričom na javisku hrala vždy plným srdcom. Kolegovia nazývali Magdu Matrtajovú aj „naše slniečko“, pretože vždy vedela rozohriať atmosféru a pozitívne naladiť druhých.

Herečke, ktorá žije od svojich štyroch rokov vo Zvolene, bola pred piatimi rokmi udelená aj Cena Mesta Zvolen. Na svojom konte má tiež Cenu Kvet kultúry BBSK, Cenu Čestný Motýľ za celoživotný prínos pre DJGT a ďalšie ocenenia. Zvolenskí divadelníci a diváci majú za sedem desiatok rokov v pamäti množstvo jej neopakovateľných postáv. Jednou z nich bola svojrázna Daisy Werthanová v krásnej hre Šofér slečny Daisy.

Príležitosť podeliť sa o spomienky – o nej aj s ňou – zažijú návštevníci v príjemnom komornom prostredí štúdia, v utorok 14. mája o 17-tej hodine. Vstup je voľný do naplnenia kapacity. Podvečerné stretnutie v rodinnej atmosfére bude tiež vyjadrením úcty a vďaky jedinečnej herečke zakladateľskej generácie zvolenského divadla v jubilejnej 70. sezóne DJGT.