Úvod 46. ročníka festivalu Zámocké hry zvolenské a vyvrcholenie 70. sezóny Divadla Jozefa Gregora Tajovského bude v znamení podmanivej tvorby svetového romantizmu.

DJGT pripravuje hru S láskou sa nezahráva od dramatika, básnika a spisovateľa Alfreda de Musseta. Musset je originálnym autorom 19. storočia,  „dieťa svojho veku“, v ktorom „to, čo bolo zaniklo a to, čo má byť ešte nie je“.

Emotívny šansón tohto autora, ktorý v inscenácii zaznie naživo zhudobnil Pavol Korduliak. Vizuálne atraktívna scéna Pavla Andraška situuje pútavý príbeh na francúzsky vidiek a vytvára atmosféru nostalgického neskorého leta. Výtvarníčka Ľudmila Várossová do hry s nadčasovou témou navrhla originálne secesné kostýmy, ktoré tiež citlivo dokresľujú koncept inscenácie.

Barón a minister financií v jednej osobe naplánoval sobáš syna Perdicana s neterou Kamilou. Po ich vzájomnom stretnutí však zistí, že matematická logika, ktorú bravúrne ovláda sa nedá uplatniť na túto dvojicu. Nepatrný konflikt prerastie do veľkých vášní. Vznikne pritom i množstvo komických situácií, ktoré poskytujú priestor na majstrovské kreácie pre doyenov hereckého súboru. Posledným krokom k tomu, aby rozvášnená láska naplno ukázala svoju silu a odvrátenú tvár je vznik ľúbostného trojuholníka.

Uvedením inscenácie S láskou sa nezahráva v novom režijnom koncepte M. Kákoša vrcholí dramaturgický koncept 70. sezóny počas, ktorej uvádzalo DJGT premiéry textov hier, ktoré už boli v histórii divadla inscenované a prepájalo tak minulosť so súčasnosťou. Inscenácia mala pôvodnú premiéru pod názvom S láskou sa neradno zahrávať v roku 1969 v réžii Petra Jezného.

Nové naštudovanie predstavenia otvorí v piatok, 7. júna 46. ročník Zámockých hier zvolenských. Diváci tiež môžu navštíviť predpremiéru vo štvrtok 6. júna a prvú reprízu počas soboty 8. júna. V insenácii účinkuje Marek Rozkoš, Katarína Rozkošová, Michal Ďuriš, Veronika Slamková, Svetlana Sarvašová, Vladimír Rohoň, Štefan Šafárik, Jana Pilzová, Ján Selecký a.h., Ján Marcinek a Rastislav Kohút.