TS DJGT (Uršuľa Ferenčuková) | 26.4.2016

Zvolenské divadlo otvorí svoje dvere dokorán

Jedno z najobľúbenejších podujatí zvolenského divadla priláka každoročne množstvo malých aj veľkých záujemcov o dianie v divadelnom zákulisí. Tento rok je pripravených až desať miest, ktoré priblížia návštevníkom to známe podľa J. Čapka: „Divadlo je dom divov“.

dod djgtDeň otvorených dverí bude v nedeľu 1. mája prebiehať v čase od 10.00 do 12.00, pričom vstup je voľný a možný kedykoľvek v tomto rozpätí. Okrem pocitu, aké to je stáť na „doskách znamenajúcich svet“, dostanú diváci možnosť nazrieť do kostýmového skladu garderóby, do maskérne, do inšpicientskej, osvetľovačskej, zvukovej kabíny či do hereckej šatne.

Po prvýkrát bude počas Dňa otvorených dverí sprístupnené aj Štúdio na treťom poschodí, v ktorom uvádza DJGT svoje komorné hry. Diváci sa v ňom budú môcť preniesť do Sveta (podľa) Urbana, ktorý priblížia jeho herci a autorka. Špeciálne pre deti sú pripravené divadelné súťaže a veselé hudobné šantenie, ktoré bude prebiehať v hornom foyer s Pirátkou Jahôdkou a jej kamarátmi.

Vďaka autogramiádovej karte môžu návštevníci zbierať podpisy hercov DJGT a fotiť sa počas celého programu. V dolnom foyer je stále možnosť vidieť výstavu Divadelný pohľad Ľudovíta Štúra zaostrený na inscenácie.

Návštevníkom dávame do pozornosti, že bude otvorená pokladňa divadla, kde si od 1. mája môžu zakúpiť vstupenky na 43. ročník Medzinárodného letného divadelného festivalu Zámocké hry zvolenské. Rezervácia a kúpa vstupeniek na ZHZ bude od 1. mája možná aj online na webovej stránke divadla.