TS DJGT (Uršuľa Ferenčuková) | 21.4.2015

Zvolenské divadlo bude mať deň otvorených dverí

Vedeli ste, že po prvýkrát otvorilo zvolenské Divadlo J. G. Tajovského divákom svoje dvere už 1. mája 2004? Stalo sa tak jedným z prvých divadiel na Slovensku, ktoré túto tradíciu zaviedlo a aj ju udržuje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATento rok sa môžete tešiť na 12. ročník, ktorý sa ponesie v duchu hesla: „Každý môže byť celebritou, každý si môže užiť svojich päť minút slávy.“

Návštevníci dostanú príležitosť vstúpiť na dosky znamenajúce svet, zažiť svetlá reflektorov, zamaskovať sa podľa svojich nápadov a spraviť si selfie či skupinovú fotku priamo na scéne. Technickejšie typy určite ocenia návštevu kabín nad javiskom a zákulisia. V prípade pekného počasia bude paralelne pripravené vonkajšie malé pódium pred divadlom, kde budú prebiehať súťaže a rozhovory s hercami.

Vítaní sú veľkí aj malí zvedavci, ktorí sa na magickým divadelných doskách môžu stať aspoň na chvíľu celebritami a objavovať v sebe skrytý talent. Zákulisím budú návštevníkov sprevádzať členovia umeleckého súboru, ktorých môžete poprosiť o podpis na autogramiádovú kartu. Vstup je dňa 1. mája v čase od 10.00-12.00 bezplatný a nech prídete kedykoľvek, stále sa bude niečo diať.