Už tento piatok sa v rámci otvorenia prvej etapy Europa Shopping Center Zvolen otvorí aj multikino Europa Cinemas. Táto značka je na strednom Slovensku dobre známa. Veď počas pôsobenia v Banskej Bystrici sa jednalo o najnavštevovanejšie mimobratislavské kino.

Europa Cinemas vo Zvolene bude disponovať dvoma sálami. Celková investícia do nich dosiahla približne 1,5 milióna eur. Napriek menšiemu počtu sál sa ale diváci nemusia báť, že by im niektorá z filmových noviniek ušla: „Prvé predstavenie bude začínať o 15:00, posledné o 21:00. V každej sále odpremietame denne 3 až 4 projekcie, samozrejme podľa dĺžky jednotlivých filmov. Aj napriek menšiemu počtu kinosál sa budeme snažiť ponúknuť divákovi čo najpestrejšiu ponuku filmov,“ približuje manažér Europa Cinemas Richard Kliment.

Zvolenské multikino bude mať ale aj jednu stredoeurópsku raritu. Ako vôbec prvé kino v tomto regióne využije 4D technológiu pre bežné filmy. „V najväčšej kinosále sú okrem klasických sedadiel nainštalované aj tzv. D-boxy – pohyblivé sedadlá, ktoré sú riadené špeciálnym dátovým kódom zosynchronizovaným so všetkým dianím na plátne, čo diváka opäť viac vtiahne do deja. U nás bude doslova platiť, že ‚naše filmy s vami pohnú…‘,“ približuje raritnú technológiu Kliment. V 4D si budete môcť hneď od piatku pozrieť snímku Avengers: Pomstitelia (3D+4D) a tiež aj novinku Snehulienka a lovec (2D+4D). Podľa Klimenta je dnes už praktický každý akčný, dobrodružný, historický či fantasy film vybavený aj 4D verziou. Takéto sledovanie filmov bude samozrejme len pre tých, ktorí si ho zvolia. Vo väčšej sále zvolenského kina je takýchto sedadiel celkom pätnásť a pokiaľ film v pohybe zažiť nechcete, môžete si samozrejme vybrať bežné miesta.

Zážitok zo 4D filmu nebude každodennou záležitosťou. Vstupné na pohyblivý klasický 2D film bude stáť 9,90 € a na 3D film so špeciálnymi okuliarmi to bude 12,90 €. Ceny bežných premietaní budú oproti multikinu v Banskej Bystrici nižšie. Konkrétne to bude 5 € na 2D filmy a 7 € na 3D predstavenia. Europa Cinemas bude navyše pokračovať v zľavách, ktoré malo v minulosti aj v Banskej Bystrici, ktoré sa týkali pondelkov (2D filmy len za 4 €) a utorkov (3D filmy len za 5,50 €).

Zadné rady kinosál sú vybavené takzvanými „love seats“ pre zamilovaných. Europa Cinemas chce aj v novom kine napĺňať svoj slogan „Nie sme len kino, sme Europa Cinemas“. Tešiť sa preto môžeme opäť na prenosy opier, koncertov, či iných predstavení.

4D technológia dosiaľ patrila najmä zábavným parkom, no čoraz častejšie sa už dostáva do bežných kín. Zábavný priemysel totiž vymyslel pre zábavné parky ďalšiu dimenziu reálneho zážitku. Pri 5D technológii vás už okrem 3D obrazu a pohybu čaká aj reálny vietor či voda a nesedíte len v kreslách, ale aj kanoe a podobne. Či takúto technológiu niekedy prinesú aj bežné kiná ukáže až čas.