Vo Zvolene sa už na konci novembra začne tradičná Zvolenská zima. Úvod adventného obdobia prinesie ohňovú šou, vystúpenie acapella skupiny For You aj rozsvietenie Vianočnej dediny. Počas decembra čaká návštevníkov množstvo koncertov, podujatí pre deti aj silvestrovská zábava.

Zvolen odštartuje tohtoročnú Zvolenskú zimu v piatok 28. novembra. Program otvorí ohňová šou v podaní šermiarskej skupiny Vir Fortis, po ktorej sa predstaví známe acapella zoskupenie For You so svetovými hitmi v originálnom prevedení. Súčasťou otvorenia bude aj slávnostné rozsvietenie Vianočnej dediny s drevenými stánkami a pódiom.

„Program vo Vianočnej dedine stojí najmä na multižánrovej pestrosti prevažne už známych miestnych umelcov, ktorým vytvárame priestor na prezentáciu. Atmosféru blížiacich sa sviatkov si môžu ľudia užívať na námestí pri pohári vianočného punču či teplého čaju,“ uviedol vedúci oddelenia kultúry Daniel Axmann.

Pestrý hudobný program počas celého decembra

Počas adventu vystúpi množstvo interpretov rôznych žánrov. Popové a muzikálové piesne prinesú The Whynots s duom La Vea, ženská skupina Neha predstaví world music a tradičné piesne v novom šate. Počas Vianočných trhov (12. – 13. decembra) sa predstaví aj Janais so svojimi autorskými skladbami i francúzskymi šansónmi. Jedným z hostí bude aj skupina Karl Band, ktorá hrá hity Karla Gotta a Karla Svobodu.

Folk-rockový náboj prinesie Janko Kulich & Kolegium. Zo Zvolena a okolia sa predstavia speváčky Jana Filová, Lucia Václavíková, Mária Štefániková, raper Kelso, rocková skupina The Toones a čiastočne aj bluesová formácia The Money Makers. O swing sa postará trio Sweet Little Chicks, country a folk prinesú Pacipacifik, ktorí vlani oslávili 25 rokov na scéne.„Na vianočné obdobie naladia návštevníkov aj nedeľné adventné koncerty v kostoloch, ďalšie podujatia budú na zámku a priblížia aj vianočné tradície,“ doplnil Axmann.

Detské publikum sa dočká špeciálneho mikulášskeho programu už 6. decembra. Okrem Mikuláša, anjela a čerta sa na námestí objavia aj živé rozprávkové postavičky – Mickey a Minnie, Sid z Doby ľadovej či Sobík Niko. Pre deti bude pripravený aj nafukovací labyrint. O týždeň neskôr plánuje mesto slávnostne otvoriť ľadovú plochu na námestí, kde sa predstavia malí krasokorčuliari, ak to podmienky počasia dovolia.

Rok sa vo Zvolene tradične uzavrie veľkou silvestrovskou tancovačkou. O program sa postará DJ Ľubomír Loderer alias Lody. Vianočná dedina zostane na námestí až do Troch kráľov.