Zahájenie druhého ročníka športového podujatia Zvolenská 100 sa uskutoční v piatok, 20. septembra o 18-tej hodine na námestí SNP. Zúčastnení absolvujú trať, ktorú by mali zvládnuť za 24 hodín.

Všetci priaznivci behu a turistiky budú môcť aj tento rok vyraziť na sto kilometrovú trať, ktorá povedie okolím Banskej Bystrice, Turčianskych Teplíc či Zvolena. Účastníci sa zídu na zvolenskom námestí SNP pri pamätníku a odtiaľ poputujú trasou, ktorá vedie cez Sliač, Lukavicu, Mičinú, Banskú Bystricu, Králiky, Skalku, Turček, Tri Kríže, Brestovú, Tŕnie, Turovú, Budču a Poštárku.

Cieľom diaľkového pochodu bude opäť Námestie SNP vo Zvolene, kde by sa športovci mali stretnúť znovu po dvadsiatich štyroch hodinách, teda v sobotu 21. septembra o 18.00 hod. V obci Turček si zúčastnení budú môcť doplniť svoje sily aj menším občerstvením v podobe čaju, kávy alebo vývaru. Štartovné je tentokrát dobrovoľné, uhradiť sa dá aj v hotovosti, a to priamo na štarte pred začatím podujatia.

Na Zvolenskú stovku sa prihlasuje prostredníctvom nasledujúcej webovej stránky, kde sa dajú pozrieť aj fotografie z prvého ročníka tejto akcie. Pokiaľ by niekto chcel iba zažiť atmosféru podujatia, je možné absolvovať i kratší úsek cesty.