Nemocnica AGEL Zvolen zvládla udržať chod nemocnice aj počas náročného obdobia vianočných sviatkov. Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu muselo prijať vedenie nemocnice viaceré organizačné opatrenia.

K 4. januáru nemocnica eviduje presne 40 covid pozitívnych zamestnancov, pričom ďalší dvaja sú v povinnej karanténe. ,,Na covid oddelení poskytujeme zdravotnú starostlivosť za prísnych protiepidemiologických opatrení 42 pacientom, ďalší traja si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu a deväť je suspektných,“ uviedla riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá.

Nemocnica na základe pokynu ministerstva zdravotníctva reprofilizovala celkovo 80 lôžok pre pacientov s covid-19 a k dispozícii má na pandemických lôžkach štyri prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu.

,,Vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sme boli nútení obmedziť všetky plánované operačné výkony, časť ambulantných činností, lôžkovú kapacitu všetkých oddelení okrem pôrodnice.“ V nemocnici stále platí prísny zákaz návštev vrátane zákazu prítomnosti otca pri pôrode.